کد خبر: 813732 A

حمیدرضا صفری مطرح کرد:

مشاور برنامه جامع شهر منطقه اصفهان گفت: بخش خدمات به‌ویژه گردشگری در شهر و شهرستان اصفهان به دلایلی چون افزایش شدید مشاغل تبعی و تضعیف بخش گردشگری و بازرگانی با مشکلات زیادی روبه‌رو است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حمیدرضا صفری تصریح کرد: تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، نبودِ زیرساخت‌های کافی و مناسب گردشگری در اصفهان، عدم برنامه مدون راهبردی در حوزه گردشگری، کمبود شدید مراکز تفریحی و سرگرمی در اصفهان به‌عنوان محصولات گردشگری مکمل برای جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی شهر و نوسانات اقتصاد کلان کشور؛ از جمله عوامل تضعیف بخش گردشگری هستند.

وی عدم انطباق قوانین و ضوابط ساخت و ساز با نیازهای بازار، محدودیت فرصت‌های انبوه سازی در شهر اصفهان، افزایش قیمت زمین و املاک در شهر و در نتیجه، کاهش قدرت خرید مردم و سهم بالای مسکن در بودجه خانوار، وابستگی شدید بخش مسکن به دوره‌های رکود و رونق اقتصادی و ... را از جمله عوامل مشکل ساز در بخش مسکن شهر اصفهان بیان کرد.

 مشاور برنامه جامع شهر منطقه اصفهان اظهار داشت: ساماندهی خرده فروشی‌های سطح شهر در قالب تشکیل مجتمع‌های صنفی و نقش بی‌بدیل آن در اصلاح فضای کسب وکار و بهبود صنعت گردشگری، مشخص شدن نقشه راه برای بهبود تراز گردشگری، رعایت قانون فاصله صنفی و قانون اجاره و مالکیت، تغییر نگرش مسئولان، دست اندرکاران صنعت گردشگری و مردم درخصوص توریسم، تمرکز بر بهره مندی از ظرفیت‌های مردم در رفع مشکلات اقتصادی شهر و رفع موانع گردشگری، وجود اراده واقعی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور و فراهم نمودن فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری در این حوزه در بهبود وضعیت گردشگری در کشور و اصفهان مؤثر است.

وی متناسب نبودن اندازه فیزیکی با جمعیت شهر و عدم تقارن اطلاعات بین سازندگان و مصرف‌کنندگان مسکن را نیز از جمله دلایل گرانی مسکن در شهر اصفهان بیان کرد.

 

 

 

 

اصفهان بودجه گردشگری مسکن مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر