کد خبر: 813699 A

تقدیر امام جمعه یزد از هیئت های مذهبی یزد تاکید کرد؛

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با قدردانی از مردم، هیئت‌ها، مداحان و صدا و سیما و رسانه‌های یزد گفت: عزاداری های یزد بسیار باشکوه و عمدتا بی نقص بود.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست با جمعی از مسئولان یزد که با موضوع عزاداری‌های یزد برگزار شد، با اشاره به اینکه مردم یزد شور و علاقه بسیار خاص و وصف ناپذیری به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به ویژه امام حسین(ع) دارند، اظهار داشت: عشق به امام حسین(ع) در تمام وجوه زندگی مردم یزد تنیده شده است.

وی تصریح کرد: این شور و علاقه بسیار زیاد هم سبب شده که در طول سال مردم این استان در تدارک برای برنامه‌ها و مراسم‌های مربوط به امام حسین(ع) باشند.

امام جمعه یزد به مراسم‌های عزاداری مردم یزد در محرم امسال اشاره کرد و افزود: امسال هم به مانند سال‌های قبل مردم یزد در مراسم‌های عزاداری سنگ تمام گذاشتند و این مراسم‌ها را با شکوه بسیار خاصی برگزار کردند.

ناصری یزدی با تقدیر از مردم یزد که همگی در هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این مراسم‌ها نقش داشتند، عنوان کرد: بدون شک عظمت و شکوهی که در مراسم‌های عزاداری یزد مشاهده کردیم حاصل حضور و همکاری تمام مردم استان بوده و لازم است از همه آنها تشکر کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه یکی از ارکان اصلی عزاداری در استان یزد، هیئت‌های مذهبی هستند، گفت: به حمدالله امسال شاهد عزاداری خوبی از هیئت‌های مذهبی استان بودیم و میزان اشعار نادرست و یا انحراف در عزاداری‌ها بسیار کم و ناچیز بود.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است که همه مردم و هیئت‌های مذهبی دقت لازم را داشته باشند که همین مقدار کم اشعار نادرست هم در عزاداری‌ها وجود نداشته باشد، گفت: با این وجود و به صورت کلی، می‌توان گفت که در کل امسال عزاداری‌های بسیار خوبی را شاهد بودیم.

امام جمعه یزد به اهمیت پوشش رسانه ای مراسم‌های عزاداری اشاره کرد و افزود: خوشبختانه امسال رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در پوشش رسانه‌ای این مراسم‌ها همانند سال‌های گذشته بسیار خوب عمل کردند. 

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: به همین دلیل از تمام مداحان و شاعرانی که در ارتقای سطح عزاداری‌ها نقش داشتند کمال تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم که هر سال توفیق خدمت در عزاداری‌های حضرت امام حسین(ع) را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: عزاداری‌های امسال مردم یزد نشان داد که هر سال توجه به محتوای مناسب برای اشعار مداحی‌ها و حفظ سبک سنتی عزاداری یزد افزایش پیدا می‌کند.

 

امام جمعه یزد نوحه های یزد اشعار نوحه های یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر