کد خبر: 813666 A

شهردار بندرعباس:

شهردار بندرعباس گفت: آغازین روزهای مهرماه یادآور حضور دانش‌آموزان و دانشجویان دانش‌ دوستی است که برای ورود به بهاری فرحناک مهیا می‌شوند.

به گزارش ایلنا، عباس امینی‌زاده با اشاره به فصل بازگشایی مدارس اظهار کرد: آغازین روزهای مهرماه یادآور حضور دانش‌آموزان و دانشجویان دانش‌ دوستی است که برای ورود به بهاری فرحناک مهیا می‌شوند و بی‌وقفه و با عشق برای رفتن به خانه دوم لحظه شماری می کنند.

وی افزود: بی شک مدرسه دومین خانه و مامن آینده سازان و نخستین نهاد اجتماعی برای ورود به دنیای جدیدی است که از اکنون باید در آن تمرین خودباوری، علم اندوزی و نگاه توسعه نگر داشت.

شهردار بندرعباس ادامه داد: باید سعی کنیم با تقویت بنیه‌های علمی و زیرساخت‌های آموزشی و توجه بیش از پیش به امر مهم پرورش زمینه رشد فکری و فرهنگی دانش آموزان و دانشجویان را فراهم نموده و با تبیین اهداف میان مدت و بلند مدت ارتقاء شاخص های علمی و پرورشی را ترسیم کرد.

امینی‌زاده خاطرنشان کرد: مهر ماه آغازی بر یادگیری درس و مدرسه و دانشگاه در مکتب ایثار و مقاومت است تا با همدلی، محبت، شور و نشاط،  در کنار هم بودن را معنا بخشیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مهرماه، حقیقتاً ماه مهر و مهربانی است، ادامه داد: عشق و علاقه دانش‌آموزان و دانشجویان به تحصیل علم و ادب از  یک سو و عشق و علاقه مدیران، اساتید، معلمین و مربیان به تربیت نونهالان و نوجوانان و جوانان که سرمایه‌های جامعه هستند از سوی دیگر، ستودنی و انگیزه‌بخش است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: در جامعه امروز، دانشگاه و آموزش و پرورش وسیله دسترسی به توسعه و پیشرفت بیشتر است و هدف تعلیم و تربیت نیز در همه باورها ، رسیدن به مرحله کمال است؛ تکاملی که در خور آن ، انسانی باشد که مخلوق برتر عالم حیات است.

وی در پایان عنوان کرد: اینجانب فرا رسیدن فصل بازگشایی مراکز علمی، دانشگاهها و مدارس و آغاز سال تحصیلی 94-93، بهار دلنشین تعلیم و تربیت را به صاحبان خرد و اندیشه بویژه اساتید و فرهنگیان ارجمند و دانشجویان و دانش آموزان عزیز شهر و استان عزیزمان را تبریک گفته و تقارن هرساله این رویداد با هفته دفاع مقدس که پاسداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل است را گرامی می دارم.

جامعه دانش آموزان دانش آموزان و دانشجویان شاخص یاد و خاطره شهدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر