کد خبر: 813508 A

استاندار ایلام خبرداد:

استاندار ایلام از اتمام پروژه های در دست اقدام در جهت رفع گره‌های ترافیکی تا اربعین امسال در مسیر مهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، قاسم سلیمانی دشتکی در این باره گفت: پروژه‌های در دست اقدام در جهت رفع گره‌های ترافیکی تا اربعین امسال از جمله زیرگذر ارغوان، آسفالت و تکمیل کمربند غربی مهران، ایجاد کمربند شرقی پایانه برکت به طول ۴ کیلومتر، تکمیل زیرگذر واقع در تلاقی کمربندی غربی در حال اتمام است.

وی افزود: افزایش یک پارکینگ بزرگ دیگر به مساحت ۱۰ هکتار علاوه بر ۸۰ پارکینگ موجود، استقرار اکیپ ماشین آلات راهسازی استان های معین ( آذربایجان شرقی، گیلان، قم، همدان، قزوین و مازندران و همچنین دو استان مرکزی و لرستان در حال انتقال ماشین آلات راهسازی هستند)، استقرار ۹۰ پایگاه ثابت و سیار خدمات بهداشتی و درمانی در مسیرهای اربعین استان، بکارگیری ۲۰۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورولانس، هماهنگی و پیگیری جهت استقرار ۹ فروند بالگرد جهت ارائه خدمات درمانی و امدادی برای اربعین امسال در دستور کار است.

سلیمانی دشتکی افزود: در حالی که خروج  زائران ایرانی از مرز مهران در بازه زمانی اول محرم تا ۲۱ محرم سال ۹۷ حدود ۳۵ هزار و ۲۶۷ نفر بوده، این میزان در سال ۹۸ به ۲۱۹ هزار و ۶۷۸ نفر رسیده که رشدی ۵۲۲ درصدی داشته است.

وی در ادامه به خدمات امدادی در اربعین امسال نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد ۱۴ پایگاه موقت امدادی و ۱۲ پایگاه ثابت امداد و نجات در مسیرهای مواصلاتی، آمادگی کامل ۳۵ تیم عملیاتی و استقرار ۳ تیم واکنش سریع در قرارگاه مرزی مهران، استقرار ۵ تیم موتوری در پایانه مرزی مهران، اختصاص ۳۸ دستگاه آمبولانس و ۱۴ دستگاه خودرو نجات  از جمله اقداماتی هستند که برای اربعین امسال در این حوزه تدارک دیده شده است.

استاندار ایلام سپس اشاره ای هم به مسیر ایلام به مهران داشت و عنوان کرد: از ۱۰۲ کیلومتر مسیر چهاربانده ایلام - مهران تنها ۹ کیلومتر مسیر باقی مانده که تا نیمه اول سال آینده کل این مسیر چهار بانده می‌شود.

وی در ادامه از رشد ۱۹۱ درصدی تردد (رفت و برگشت زوار ایرانی و خارجی) از مرز مهران از اول محرم تاکنون خبر داد و گفت: ظرف ۲۱ روز گذشته از اول محرم تاکنون بیش از ۵۲۹ هزار و ۴۷۹ هزار زائر از مرز مهران تردد داشته است.

سلیمانی دشتکی افزود: این درحالی است که از اول محرم تا ۲۱ محرم پارسال حدود ۱۸۱ هزار و ۹۶۰ تردد به ثبت رسیده است.

اتوبوس امداد و نجات ترافیک محرم ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر