کد خبر: 813425 A

فرهمندراد خبر داد:

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: نیشابور بالاترین سطح زیر کشت و تولید ذرت علوفه ای استان را با توجه به شرایط و ظرفیت کشت و تولید این محصول در استان خراسان رضوی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، محمد علی فرهمند راد در تشریح این خبر گفت: ١۵۵ هزار تن ذرت علوفه ای از ٣١٠٠ هکتار سطح زیر کشت با میانگین تولید ۵٠ تن در هر هکتار برداشت می شود.

وی اظهار داشت: این امر در حالی اتفاق می افتد که در مزارعی با استفاده از اصول کارشناسی به صورت مکانیزه و استفاده از روش های نوین آبیاری(میکرو) با رعایت موارد تغذیه گیاهی، بذر مناسب و سایر موارد دخیل در آن پرداخته اند به تولید بالاتر از ٩٠ تن در هر هکتار دست یافته اند.

وی ادامه داد: همچنین توزیع ١۴٣٠ تن کودهای اوره، فسفات و پتاس، ١۵۵ تن بذر پر محصول، زودرس و متوسط‌ رس و ١٠٠ تن انواع کودهای ریزمغذی در راستای حمایت از کشاورزان ذرت کار صورت پذیرفته است.

فرهمند راد تأکید کرد: کشاورزان قبل از سرمای پاییزه محصول خود را برداشت کنند در غیر این صورت با کاهش کمی و کیفی محصول دچار ضرر و زیان خواهند شد.

وی اعلام کرد: سال گذشته ١۵٠ هزار تن ذرت علوفه ای از ٢۶٠٠ هکتار سطح زیر کشت با میانگین تولید ۵۵ تن در هر هکتار برداشت شد. 

وی یادآور شد: در سال جاری علت کاهش به دلیل گرمای بالای فصل رشد و وجود بادهای گرم، گلدهی ذرت زودتر اتفاق افتاده و رشد رویشی در مزارعی که کشت زود هنگام انجام داده اند،کاهش داشته است.

استان خراسان رضوی تغذیه جهاد کشاورزی رشد کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر