کد خبر: 813340 A

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

استاندار خراسان رضوی گفت: با ساخت مراکز نگهداری، تا پایان دی ماه سال جاری معتادان متجاهر از سطح شهر مشهد جمع آوری خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: الگوی ساخت مراکز نگه داری معتادان متجاهر در دیگر شهرهای بزرگ استان باید اجرایی شود در این راستا می توان از ظرفیت سوله های خالی در شهرک های صنعتی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه تجربه جهانی نشان داده است که هیچ راهی برای مصون سازی جوانان در برابر آسیب های اجتماعی جز اطلاع رسانی و آگاهی بخشی وجود ندارد، افزود: آمادگی داریم در زمینه اجرای طرح «یاری گران زندگی» به آموزش و پرورش و دانشگاه ها کمک کنیم تا این طرح به شکل فراگیرتری اجرا شود.

ContentImages_304330

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه صدا و سیما در شروع سال تحصیلی جدید می تواند برای کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر عمل کند، افزود: با همکاری صدا و سیما می توانیم ضریب مصونیت سازی خانواده ها و دانش آموزان را در برابر آسیب های اجتماعی افزایش دهیم.

بر اساس تفاهم نامه ای که بین استاندار خراسان رضوی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور منعقد شده است، در شهرستان چناران برای نگهداری 2800 معتاد متجاهر 15 سوله با اعتباری بالغ بر40 میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

در تفاهم اولیه 13 میلیارد تومان برای ساخت 7 سوله پیش بینی شده است و در نیمه اول مهر ماه سال جاری این طرح کلنگ زنی خواهد شد.

خراسان رضوی دانش آموزان دی ماه مشهد سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر