کد خبر: 813258 A

مدیرکل بیمه سلامت خبر داد:

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان رضوی گفت: حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت درقالب ۵ صندوق بیمه‌ای قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید مرتضی وجدان در تشریح این خبر گفت: ۵۸ در صد از جمعیت خراسان رضوی تحت پوشش خدمات این بیمه بوده که جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه همگانی سلامت و در مجموع حدود ۴ میلیون نفر تحت عنوان صندوق‌های مختلف خدمات بیمه ای دریافت می‌کنند. 

وی تصریح کرد : بر اساس مصوبه هیات وزیران بیمه شدگان صندوق سلامت رایگان باید خدمات سرپایی و بستری خود را در مراکز دولتی دریافت کنند اما در این استان بنا به شرایط خاص من جمله حضور زوار حضرت علی بن موسی الرضا پذیرش بیماران سرپایی در مراکز غیر دولتی نیز تحت پوشش قرارمی‌گیرد. 

دکتر وجدان بیان کرد: بر اساس دستورالعمل صادره از سوی سازمان بیمه سلامت ،صدور دفترچه بیمه همگانی سلامت برای افرادی که بیش از ۲ سال از اعتبار دفترچه آنها گذشته صورت نمی‌گیرد. 

وی اضافه کرد: اما خانوارهایی که تحت پوشش بیمه سلامت بوده و افراد جدیدی به این جمع اضافه شود می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان نسبت به صدور دفترچه اقدام کنند. 

مدیر کل بیمه سلامت استان خراسان عنوان کرد: بر اساس مصوبات هیات محترم وزیران پوشش بیمه اجباری همگانی به زودی درکل کشور و به تبع آن در این استان نیز اجرایی خواهد شد که به محض ابلاغ دستورالعمل مربوطه این برنامه عملیاتی می‌شود.

وی توضیح داد: افرادی که میزان حقوق آنها کمتر از ۴۰ درصد حقوق قانون کار باشد به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند. 

وجدان تصریح کرد: مهمترین سیاستی که سازمان بیمه سلامت آن را پیگیری می‌کند استقرار نظام الکترونیک است که با همکاری و فعالیت همکاران دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور در حال اجرا است. 

وی اعلام کرد: نسخه نویسی الکترونیکی،پذیرش الکترونیکی اسناد بستری،نظام ارجاع الکترونیکی از جمله برنامه‌های سازمان بیمه سلامت ایران جهت استقرار نظام الکترونیک است که در حال حاضر در ۸ شهر استان خراسان رضوی نیز اجرا می‌شود. 

وجدان اشاره کرد: از انتهای شهریور سال جاری رسیدگی به اسناد پزشکی به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد و در جهت یکسان سازی خدمات بیمه‌ای این سازمان تمام توان خود را در جهت حذف همپوشانی توسط دیگر بیمه‌ها را راستای کار خود قرار داده است.

استان خراسان رضوی الکترونیک پوشش خراسان رضوی سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر