کد خبر: 813041 A

مدیرکل کار خراسان رضوی مطرح کرد؛

مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی خراسان رضوی گفت: در سطح استان خراسان رضوی بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت کارگری، بیش از هزار و 200 تشکل کارگری و کارفرمایی و یکصد هزار بنگاه اقتصادی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد سنجری، در تشریح این خبر اظهار کرد: شاکله معاونت روابط کار، تنظیم و نظارت بر روابط کار و صیانت از نیروی فعال در این بخش است و به‌رغم مسائل و مشکلات اقتصادی که در سطح کشور با آن مواجه هستیم، در سطح استان خراسان رضوی بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت کارگری، بیش از هزار و 200 تشکل کارگری و کارفرمایی و یکصد هزار بنگاه اقتصادی وجود دارد.

وی افزود: مشهد یک شهر بین‌المللی است و سالانه بیش از 30 میلیون زائر وارد این شهر می‌شوند، همچنین به‌رغم فعالیت‌های صنعتی در استان،  بیش از ۵۰ درصد اشتغال در حوزه خدمات است.

سنجری خاطرنشان کرد: از طرفی، تعداد استارت‌آپ‌ها در استان در حال افزایش است و تاکنون 80 استارت‌آپ و شتاب‌دهنده موفق به اخذ مجوز شده‌اند، پس آمادگی کامل داریم تا در زمینه آشنایی آنان با قوانین موجود در روابط کار، جلسات مشترک توجیهی و آموزشی برگزار کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی استان خراسان رضوی عنوان کرد: در حوزه گفت‌وگوی کارگر و کارفرما در استان بحث گفت‌وگوی اجتماعی مطرح شده است و از ابتدای سال این موضوع کلید خورده و تاکنون دو جلسه برگزار شده است و برنامه ما نیز این است که هر سه ماه یکبار جلسات را برگزار کنیم.

استان خراسان رضوی اشتغال خراسان رضوی نیروی کار بنگاه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر