کد خبر: 812857 A

به همت موسسه فرهنگی هنری اندیشه خراسان؛

اولین کارگاه آموزشی خبرنگاری و عکاسی خبری به همت موسسه فرهنگی هنری اندیشه خراسان و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام در روز جمعه ۲۹ شهریور ماه ۹۸ در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت جام، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در این کارگاه آموزشی گفت: هدف ما از برگزاری این دوره این است که هر شهروند یک خبرنگار باشد و بتوانیم از وجود این عزیزان استفاده کنیم و در هر روستا ، بخش ، مدرسه و اداره یک شهروند خبرنگار داشته باشیم تا انعکاس دهنده اخبار و اطلاعات آن حوزه باشد.

حسین حیدر بیگی در رابطه با برگزاری این کارگاه یک روزه افزود: استفاده از ظرفیت شهروندان در بحث شهروند خبرنگار بدون آموزش نمی شود و مطالبات فرماندار و هم هنرمندان در حوزه خبری این بود که در بخش آموزش گامی برداشته شود که این مهم امروز تحقق یافت و سعی خواهیم کرد که این امر مستمر باشد.

دبیر اجرایی این کارگاه نیز گفت: در این دوره که با همت موسسه فرهنگی هنری اندیشه خراسان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام برگزار شد، بیش از ۴۰ نفر خبرنگار ، شهروند خبرنگار و افراد علاقمندی از شهرستان های تربت جام ، تایباد ، مشهد و نیشابور شرکت داشتند که امیدواریم بتوانیم این دوره ها را بصورت متناوب برگزار کنیم.

حقیقی افزود: با توجه به رسالت اجتماعی که بر عهده داریم این دوره را برگزار کردیم تا بتوانیم شاهد حضور شهروند خبرنگاران باشیم و به عنوان مطالبه گر در این شهرستان فعالیت کنند و پیگیر مطالبات مردم و پاسخگویی مدیران ادارات باشند.

تربت جام عکاسی فرماندار فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر