کد خبر: 812784 A

کرباسی خبر داد:

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تایباد گفت: با توجه به تردد بالا و اهمیت ترانزیتی محور تایباد _ دوغارون این اداره اقدام به بهسازی و آسفالت این محور کرده است.

علی اصغر کرباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: باتوجه به ترافیک بالا و خرابی بیش از حد قسمتی از زیرسازی و رویه آسفالتی راه موجود در محل قبل از ورودی در پایانه مرزی دوغارون، اجرای بهسازی و آسفالت این قسمت از راه در دستور کار این اداره قرار گرفت.

وی اعتبار هزینه شده در این راستا را بالغ بر 500 میلیون ریال برآورد کرد و افزود: عملیات زیر سازی و آسفالت گرم بطول ۱۰۰متر، عرض هفت متر و قطر آسفالت ۶ سانتی‌متر از محل اعتبارات نگهداری راه‌ها انجام شد. 

کرباسی مطرح کرد: با توجه به ترانزیتی بودن معبر اصلی دوغارون به کشور افغانستان و همچنین پیش رو بودن اعزام زائرین افغانستانی اربعین حسینی از مرز دوغارون به زیارت عتبات عالیات عراق و حرم علی ابن موسی الرضا (ع) انجام این عملیات علاوه بر افزایش ایمنی بیشتر کاربران جاده‌ای، جلوه زیباتری از ورودی به کشور عزیزمان را نمایان می‌کند.

وی تصریح کرد: نگهداری و حفاظت از راه‌های ارتباطی در تمام فصول بدون وقفه انجام می‌شود تا بهره‌مندی مردم از راه مناسب و ایمنی بیشتر در رفـت و آمد تحقق یابد.

افغانستان جاده راهداری و حمل و نقل جاده قطر عتبات عالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر