کد خبر: 812773 A

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین بیان کرد:

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین گفت: بیش از سه هزار تابلوی معرفی شهدا در سطح شهر نصب شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، داریوش قاسمی عصر شنبه در صحن علنی شورای شهر قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال‌های اخیر سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اقدامات زیادی انجام داده که نصب بیش از سه هزار تابلو معرفی شهدا از مهم‌ترین این اقدامات است.

وی با تاکید بر جایگاه والای شهدا در کشور و بارز بودن شأن و منزلت شهدا برای همه افراد جامعه تصریح کرد: همه می‌دانند که امنیت کنونی کشور را مدیون خون شهدا و خانواده آنها هستیم و هر نهادی متناسب با وظایف خود باید برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره  شهدا تلاش کند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین ادامه داد: در راستای تکریم مقام شهدا و خانواده معظم آنان، اقدامات ویژه‌ای نیز توسط سازمان زیباسازی شهرداری قزوین انجام شده که در حوزه وظایف این سازمان است.

قاسمی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در سال‌های اخیر برای حفظ یاد و خاطره شهدا و احیای نام آنها انجام داده، برگزاری سمپوزیم سردیس شهدا بوده که علاوه بر استقبال هنرمندان و مجسمه سازان، مورد توجه شهروندان هم قرار گرفت.

وی به ساخت سردیس شهیدان لشگری، بابایی، رجایی، حسن پور و ابوترابی در شهریور 97 اشاره و بیان کرد: سردیس این شهدا توسط مجسمه‌سازان مجرب و سرشناس کشور ساخته شده و در بوستان مشاهیر نصب شده است.

این مسئول تأکید کرد: یکی دیگر از اقدامات مهم این سازمان، نصب کاشی نگاره با موضوع دفاع مقدس بر روی یکی از دیوارهای سطح شهر است که هدف از اجرای آن حفظ و احیای نام و یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

نقاشی دیواری شهدای مدافع حرم

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین به اجرای نقاشی دیواری در سطح شهر هم اشاره و تصریح کرد: تابلو نقاشی دیواری رزمندگان دفاع مقدس در میدان خلیج فارس، پرتره شهید لشگری در بلوار شهید لشگری، پرتره شهید ابوترابی در پایانه مسافربری آزادگان، پرتره شهید رجایی در بلوار جمهوری، پرتره شهید عابدینی و شهید چگینی نیز در بلوار آزادگان به تصویر کشیده شد و مورد توجه هنرمندان، شهروندان و خانواده معظم شهدا قرار گرفت.

قاسمی همچنین با اشاره  به نقاشی دیواری شهدای مدافع حرم اذعان کرد: شهدای مدافع حرم الگوی ایثار، شهادت و آزادگی هستند که از جایگاه ویژه‌ای در بین مردم برخوردارند، از همین رو باید برای حفظ یاد و نام آن ها تلاش کرد تا جوانان عصر حاضر که از این فضا ها دور هستند  با این فضایل اخلاقی آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان زیباسازی شهرداری قزوین نقاشی دیواری شهید مدافع حرم سیاهکال مرادی را در بلوار امام خمینی(ره) و نمایی از چهره شهید حجت اسدی، یکی دیگر از شهدای مدافع حرم قزوینی، در میدان حافظ ناحیه مینودر به تصویر کشیده است.

این مسئول بیان کرد: همچنین سازمان زیباسازی شهرداری قزوین تصویر شهدای نیروی انتظامی را مقابل در ورودی ستاد فرماندهی نیروی انتظامی  در چهار راه 22 بهمن نقاشی کرده است.

نصب 702 تابلو مصور شهدا در کوچه‌های مختلف

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین اضافه کرد: کنگره ملی سه هزار شهید که سال گذشته در قزوین برگزار شد یک اتفاق بزرگ در حوزه حفظ یاد و مقام شهدا بود که به بهترین نحو ممکن اجرا شد و نقاشی دیواری بر روی دیوار اداره کل بنیاد شهید همزمان با برگزاری این کنگره ملی توسط سازمان زیباسازی شهرداری قزوین انجام شد.

قاسمی از نصب 702 تابلو مصور شهدا در کوچه‌های مختلف شهر در سال گذشته اشاره و بیان کرد: این تابلوهای مصور شامل اطلاعات فردی شهیدانی است که برخی از کوچه های سطح شهر به نام آن ها نامگذاری شده که این اقدام همزمان با برگزاری کنگره ملی سه هزار شهید انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان زیباسازی شهرداری قزوین  تاکنون بیش از 3 هزار تابلوی معرفی شهدا در معابر نصب کرده گرچه سازمان به صورت مداوم بر تابلو های معابر نظارت دارد  اما شهروندان می‌توانند با مشاهده هر گونه نقص در این تابلوها، با ارسال پیامک به سامانه پیامکی 30006701 مشکلات مربوط به تابلوها را به سازمان زیباسازی شهرداری قزوین اطلاع دهند.

 قاسمی تصریح کرد: تاکنون سه تابلوی دارای نقص از سوی شهروندان به سازمان اعلام شده بود که این سازمان ظرف مدت ۲۴ ساعت نسبت به اصلاح آنها اقدام کرد.

 

پیامک شهرداری نقاشی هشت سال دفاع مقدس سازمان زیباسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر