کد خبر: 812643 A

غلامپور عنوان کرد؛

مدیر منطقه شرق شرکت تامین سرمایه نوین گفت:از حدود 70 هزار میلیارد تومان حجم بازار بدهی، حدود 15 میلیارد تومان مجموع اوراقی است که برای شرکت های خصوصی منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد مسعود غلامپور در تشریح این خبر گفت: کارگروه ابزارهای غیربانکی تامین سرمایه به شرکت ها کمک خواهد کرد که بتوانند راحت تر تامین مالی کنند، همان طور که مستحضر هستید نخستین مشکلی که بنگاه های اقتصادی تمام دنیا با آن دست و پنجه نرم می کنند مسئله تامین مالی است. هر چند که کشورهای دیگر این مسئله را با سیاست ها، نهادها و فرآیندهایی حل و فصل کرده اند اما ظرفیت دسترسی بنگاه های اقتصادی به منابع مالی در کشور ما به شدت پایین است.

وی تصریح کرد: هدف از تشکیل کارگروه مذکور آن است که تامین مالی را بتوانیم تسهیل کنیم، ما در بازار سرمایه ابزارهای متنوعی برای تامین مالی داریم که متاسفانه قریب به 95 درصد بازار بدهی در تملک دولت است. یعنی از حدود 70 هزار میلیارد تومان حجم بازار بدهی، حدود 15 میلیارد تومان مجموع اوراقی است که برای شرکت های خصوصی منتشر شده است، لذا این مسائل را بایستی از طریق عارضه یابی، مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.

غلامپور با اشاره به اینکه خراسان رضوی در زمره استان هایی است که بیشترین بنگاه های کوچک را در اختیار دارد، افزود: ابزارهای بازار سرمایه ابزارهای بزرگی هستند و شاید نتوان از آنها برای شرکت کوچک استفاده کرد. لذا باید در این کارگروه همفکری های لازم صورت بگیرد و ابزارهای تامین مالی، مناسب سازی شوند.

دولت سرمایه مشهد منابع مالی مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر