کد خبر: 812112 A

جان نثار به ایلنا خبر داد:

​فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: طرح حرم تا حرم (مشهد مقدس تا کربلای معلا) با محوریت متبرک کردن پاسگاه‌های مرزی با پرچم حرم مطهر رضوی برگزار شد.

سردار ماشاالله جان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: در این طرح پرچم حرم امام رضا (ع) به استان‌های مرزی منتقل می‌شود و مرزبانان ایران اسلامی در نقاط صفر مرزی این پرچم را زیارت خواهند کرد.

وی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با مرزبانی جمهوری اسلامی عراق پرچم حرم مطهر امام رضا (ع) برای متبرک شدن به کربلا منتقل می شود. در آنجا پرچم حرم رضوی به همراه پرچم حرم امام حسین(ع) به مرزهای ایران منتقل و تحویل مرزبانی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

سردار جان نثار مطرح کرد: در نهایت این دو پرچم طی مراسمی باشکوه به بارگاه مطهر امام رضا (ع) منتقل شده و در موزه رضوی نگه‌داری خواهد شد. 

در ادامه این گفت‌وگو معاونت اجتماعی فرماندهی مرزبانی خراسان رضوی بیان کرد: در آستانه هفته نیروی انتظامی در راستای برگزاری طرح حرم تا حرم (مشهد تا کربلا) فرمانده مرزبانی این استان در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی و در نزدیکی پنجره فولاد طی مراسمی پرچم متبرک را تحویل گرفت. 

سروان مجتبی بیهقی تصریح کرد: این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین "ادیانی" رئیس عقیدتی سیاسی ناجا و جمعی از کارکنان مرزبانی استان خراسان رضوی همراه با مداحی برگزار و پرچم متبرک حرم مطهر رضوی  توسط خدام بارگاه امام هشتم (ع) تحویل فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی شد تا با تحویل این پرچم متبرک به نمایندگان استان‌های مرزی، طرح حرم تا حرم به مرحله اجرا گذاشته شود.

حرم رضوی حرم مطهر مشهد مشهد مقدس مرزبانی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر