کد خبر: 812093 A

صباغ به ایلنا خبر داد:

کارآفرین و کشاورز نمونه گناباد از برداشت موفق برنج از شالیزارهای دوم‌ و سوم در روستای تاریخی زیبد این شهرستان خبر داد.

حسن صباغ در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در گناباد گفت: کاشت برنج در دهستان زیبد گناباد در زمینی به مساحت 3000 متر صورت گرفت و مرحله اول برداشت در مهرماه 1398 از نوع برنج دم سیاه در زمینی به مساحت 1000متر برای اولین بار در گناباد انجام شد.

کارآفرین نمونه گناباد ادامه داد: نوع دوم و سوم برنج، که از نوع هاشمی و گونه با کیفیت هاشمی به نام جمشید است در حال حاضر و شهریور ماه 1398 هرکدام در زمین‌هایی با مساحت 1000متر و توسط 6 کارگر ثابت برداشت شد.

وی اذعان کرد : مزیت کشت برنج در گناباد به دلیل اقلیم جغرافیایی و آب و هوا چین دوم آن است ، که در مهر ماه چین دوم برنج نیز در زیبد برداشت خواهد شد.

وی تصریح کرد : آبهای استفاده در کاشت برنج آبهای سطحی و برون رفت بوده و از آب قنات استفاده نشده و‌ تا این مرحله از کاشت و برداشت خوشبختانه مشکل کم آبی نداشته ایم‌ .

 کار آفرین و کشاورز نمونه گنابادی ضمن در خواست از مسئولان در تغییر نگاه و نگرش خود گفت : جوانان جهت اشتغال پایدار می‌توانند از کاشت تا برداشت این محصول را با افزایش سطح زیر کشت به صورت تخصصی و بدون کوچکترین دغدغه برای کم آبی منطقه و با استفاده از آبهای سطحی انجام دهند ، که امیدواریم کاشت برنج در کنار سایر محصولات توسط سایر کشاورزان نیز صورت پذیرد.

آب و هوا اشتغال برنج چین کار آفرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر