کد خبر: 812087 A

تولیت آستان قدس مطرح کرد؛

تولیت آستان قدس رضوی گفت: حضور آگاهانه روحانیت در همه صحنه‌ها ضروری است زیرا نمی‌تواند نسبت به نظام اسلامی، مردم، آسیب‌ها و مشکلات بی‌تفاوت باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حجت الاسلام احمد مروی در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خراسان افزود: فقهای ما در طول تاریخ در مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی احساس مسئولیت کرده و حضور فعال داشته اند.

وی با بیان اینکه اگر روحانی به زمان، مشکلات و شبهات دوران خود آگاه نباشد نمی‌تواند برای جامعه مفید و موثر واقع شود اظهار داشت: روحانی باید نسبت به شبهات و ابهامات جواب علمی و منطقی داشته باشد.

وی گفت: با وجود همه مشکلات و آزارهایی که در طول تاریخ علیه روحانیت وجود داشته است، روحانیت و حوزه های علمیه روز به روز در جهت تعالی و شکوفایی حرکت کرده اند و این به خاطر اتصال علوم حوزوی به وحی است. رمز ماندگاری حوزه های علمیه و روحانیت نیز در این امر است.

حجت الاسلام مروی با اشاره به مشکلات موجود جامعه افزود: این فشارها و تهدیدهای دشمن در هر کشور و نظام دیگر ظرف چند ماه به نتیجه می رسید اما در ایران اسلامی به خاطر بصیرت و آگاهی مردم، دشمن نتوانست به اهداف خود برسد.

وی اظهار داشت: انقلاب به اسلام، ایران و شیعیان عزت داد. توقیف کشتی انگلیسی، ساقط کردن پهپاد آمریکایی و ناکام ماندن نقشه دشمنان در سوریه همه به خاطر انقلاب اسلامی و عزتی است که ایران دارد. مقاومت هوشیارانه و متدینانه، هوشمندی و تیزبینی رهبر معظم انقلاب نیز نقشه های دشمن را به شکست کشانده است.

وی گفت: امروز بدون اینکه کمترین امتیازی به شرق و غرب بدهیم، ایران اسلامی قدرت بلامنازع منطقه شده است.

آستان قدس رضوی مشکلات نظام اسلامی روحانیت آستان قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر