کد خبر: 812077 A

استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: راه اندازی خط پروازی مستقیم «مشهد-بیشکک» مشکلات تجار ایرانی و قرقیزستانی را برطرف و توسعه همکاری های اقتصادی بین دو کشور را تسهیل می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان که در دفتر استاندار برگزار شد، در تشریح دستاوردهای سفر اخیر خود به جمهوری قرقیزستان اظهار کرد: علاوه بر نشست های امنیتی و انتظامی که در بیشکک برگزار شد، نشستی هم با تعداد قابل ملاحظه‌ای از تجار و تولید کنندگان خراسانی داشتیم.

وی، ادامه داد: امیدواریم موانع موجود در حوزه حمل و نقل بین دو کشور با تعامل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و اتاق بازرگانی برطرف شود تا شاهد تاثیرات مثبت در این زمینه باشیم.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات تجار و روابط بین دو کشور ایران و قرقیزستان باید خط پروازی مستقیم «مشهد-بیشکک» راه اندازی شود، بیان کرد: با همکاری و تعامل اتاق بازرگانی می توان این خط پروازی را که دارای توجیه اقتصادی است، راه اندازی کرد.

وی تصریح کرد: در ادامه سفر به قرقیزستان از تعدادی واحد صنعتی تولیدی فعال در منطقه آزاد بیشکک بازدید کردیم که توسط ایرانیان خراسانی و مشهدی اداره می شد و محصولات‌شان فروش خوبی هم در بازار دارد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در این سفر مقرر شد متناسب با موافقتنامه امنیتی و انتظامی بین ایران و قرقیزستان حدود 300 کالا به صورت ترجیحی و تخفیفی از طرف ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا صادر و در مقابل 500 کالا از آن کشورها به ایران وارد شود.

وی با اشاره به اهمیت اصلاح فرآیندهای صدور مجوز و کسب و کار در خراسان رضوی تاکید کرد: اقدامات خوبی در این حوزه در حال انجام است که در جلسه آینده شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت، گزارش جامعی از روند اجرایی اصلاح فرآیند ها ارائه خواهد شد.

ایران خراسان رضوی قرقیزستان مشکلات مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر