کد خبر: 811914 A

رئیس کل دادگستری استان ایلام خبر داد;

رئیس کل دادگستری استان ایلام از راه‌اندازی دادگاه و دادسرای موقت در مرز مهران به صورت شبانه روزی خبرداد.

به گزارش ایلنا، علی دهقانی در این باره گفت: در راستای ارائه خدمات بیشتر به زوار سیدالشهدا در ایام منتهی به اربعین حسینی یک شعبه دادسرا و یک شعبه دادگاه و همچنین پزشکی قانونی در پایانه مرزی مهران به صورت شبانه روزی مستقر می‌شوند.

وی افزود: مراجعه کنندگان به دادگستری آخرین مرجع و پناهگاه آنان دستگاه قضایی است و باید کرامت انسانی و حقوق شهروندی آنان حفظ شود.

رئیس کل دادگستری ایلام عنوان کرد: بی احترامی به زائرین حسینی در مرز مهران پذیرفتنی نیست، چنانچه موردی مشاهده شود دستگاه قضایی به شدت باعاملین برخورد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: دستگاه قضا تمام سعی خود را کرده که وظایف ذاتی خود را به خوبی انجام دهد و در این راستا بی نظمی و ناامنی در مرز مهران را قبول نمی‌کند.

دهقانی اظهار کرد: کار قضاوت با بقیه امور متفاوت است و شأن و منزلتی والا دارد، بنابراین باید در جهت رضای خداوند که قطعاً به رضای مردم منتهی می‌شود استفاده شود.

وی مطرح کرد: هر انسانی به واسطه انسان بودنش دارای کرامتی است که باید حفظ شود و حتی متهمی که بازداشت می‌شود هم باید کرامتش محفوظ بماند.

دهقانی ادامه داد: باید از ظرفیت‌های موجود در دستگاه قضا جهت پیشگیری از وقوع جرم استفاده شود و همه ادارات و نهاد‌هایی که قانون بر آن‌ها تکلیف کرده باید به موضوع پیشگیری از وقوع جرم ورود کنند.

حقوق شبانه روزی قانون دادگستری استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر