کد خبر: 811533 A

در پنج ماهه ابتدای سال صورت گرفت؛

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت:حدود ۵۵ درصد اهدا کنندگان خون در استان خراسان رضوی به طور مستمر خون خود را اهدا می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، دکتر حمیدرضا اسلامی با تشریح این خبر گفت: در پنج ماه ابتدای امسال بیش از ۶۱ هزار کیسه خون از اهدا کنندگان در خراسان رضوی دریافت شده است که ۳۹ هزار کیسه خون از این تعداد مربوط به شهر مشهد است.

وی افزود: افزایش شاخص اهدا کنندگان مستمر یکی از برنامه های انتقال خون در کشور است چرا که خون این نوع اهدا کنندگان از نظر سلامت تایید شده است.

وی افزود: اهدا کنندگان مستمر به داوطلبانی گفته می‌شود که هر سال دستکم ۲ تا سه نوبت خون خود را اهدا می‌کنند و اکنون حدود ۵۵ درصد اهدا کنندگان خون در استان خراسان رضوی به طور مستمر خون خود را اهدا می کنند.

وی اظهار داشت: هم اکنون خون مورد نیاز ۵۹ بیمارستان در خراسان رضوی توسط انتقال خون این استان تامین می شود.

وی گفت: در پنج ماه ابتدای امسال بیش از ۶۱ هزار کیسه خون از اهدا کنندگان در خراسان رضوی دریافت شده است که ۳۹ هزار کیسه خون از این تعداد مربوط به شهر مشهد است.

اسلامی با بیان اینکه نیاز به خون همیشگی و مستمر است افزود: طرح نذر خون از ۱۰ شهریور ماه امسال همزمان با ماه محرم در استان خراسان رضوی آغاز شد و تا اربعین حسینی ادامه دارد که در اجرای این طرح داوطلبان اهدای خون می توانند با مراجعه به پایگاه‌های اهدای خون در نجات جان بیماران شرکت کنند.

وی اظهار داشت: در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال تعداد اهدا کنندگان خون در مشهد ۱۶ درصد افزایش داشت اما اکنون مراجعه داوطلبان به پایگاه‌های اهدای خون نسبت به ایام یاد شده کاهش چشمگیری یافته و بیماران چشم انتظار دریافت خون هستند.

استان خراسان رضوی انتقال خون خراسان رضوی سلامت محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر