کد خبر: 811516 A

به منظور رفع اختلاف اوقاف با مالکان خصوصی انجام می شود؛

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تایباد گفت: به منظور رفع اختلاف اوقاف با مالکین خصوصی از ابتدای هفته طرح جداسازی زمین موقوفه مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی از املاک مجاور آغاز و در حال اجرا است.

عبدالرحیم تاج محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، بیان کرد: این طرح شامل 150 متر دیوارکشی قسمت‌هایی از ضلع غربی مزار مولانا و سنگ فرش برخی از محوطه‌ی این بنای تاریخی است.

وی با اشاره به همکاری شهرداری و شورای شهر تایباد و اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان با میراث فرهنگی،افزود : برای اجرای این طرح مبلغ 500 میلیون ریال از محل درآمد موقوفات مزار مولانا ابوبکر تایبادی هزینه شده است.

تاج محمدی مطرح کرد: مزار مولانا زین‌الدین ابوبکر تایبادی از آثار شاخص و مهم تاریخی شهرستان تایباد است که درسال 1315 بشماره 309 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

وی تصریح کرد: همه ساله برای حفاظت، نگهداری و مرمت بناهای تاریخی این شهرستان یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

 مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی، میل کرات، مجموعه تاریخی رباط عباس آباد، بقایای قلعه تاریخی سعد آباد از مهمترین آثار و بناهای تاریخی شهرستان تایباد است. تاکنون 95 اثر تاریخی در این شهرستان شناسایی و 45 اثر از این تعداد نیز در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

اداره اوقاف و امور درآمد زمین شهرداری صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر