کد خبر: 811158 A

فریدون اللهیاری عنوان کرد؛

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت : بخش دولتی باید با ایجاد مزیت از بخش خصوصی در توسعه پایدار گردشگری اصفهان حمایت کند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، فریدون اللهیاری با اشاره به رشد گردشگری در اصفهان تأکید کرد: هم اکنون در حوزه گردشگری زمینه برای جهش در اصفهان فراهم شده است،به همین دلیل معتقدیم بخش خصوصی می‌تواند بیش از گذشته در این حوزه فعالیت کند.

وی به نقش دولت در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: برای دست‌یابی به توسعه پایدار باید مزیت ایجاد کرد، لذا مزیت توسط بخش دولتی باعث تشویق بخش خصوصی جهت حضور در بخش گردشگری می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در زمینه لزوم حمایت از بخش خصوصی در حوزه گردشگری اظهار داشت: معتقدیم با توجه به تنگناهای اقتصادی موجود می بایست حمایت از بخش خصوصی به صورت ویژه در حوزه واحد های اقامتی با ارائه راه کارهای مناسب از جمله:  لزوم پرداخت ارزی گردشگران در هتل ها و یا افزایش عادلانه قیمت ها به دنبال حمایت از بخش خصوصی باشیم.

وی تاکید کرد: افزایش کیفیت خدمات شعار ما در توسعه گردشگری اصفهان است.

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در این باره گفت: امروزه گردشگری به شعاری جذاب تبدیل شده، لذا می بایست در راستای تلاش برای توسعه پایدار، تلاش کنیم تا صدای واحد در گردشگری ایجاد شود.

سید علی صالح درخشان تصریح کرد: افزایش کیفیت خدمات در صنعت گردشگری، شعار ما در استان اصفهان است، لذا حمایت از بخش خصوصی از یکسو و نظارت دقیق بر فعالیت های بخش خصوصی ار سوی دیگر سیاست اصلی ما در حوزه گردشگری اصفهان است.

وی تأکید کرد: هم اکنون با عبور از مرحله اول توسعه گردشگری توانسته ایم گردشگری را در سطح استان نهادینه سازیم.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد: امروزه همگان استان اصفهان را به عنوان نمایی ارزشمند از توسعه گردشگری ایران به شمار می آورند، لذا بروز هرگونه اتفاقات مثبت در اصفهان می تواند کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

درخشان تاکید کرد: اگر چه اکنون با مشکلات فراوانی مواجه هستیم، لکن امید به آینده روشن می تواند ما را قادر سازد تا با بررسی صحیح مسائل و مشکلات راه کارهای مناسبی جهت حل آنها بیابیم.

وی یادآور شد: هم اکنون و پس از عبور از مرحله اول یعنی نهادینه شدن گردشگری در استان، به دنبال توسعه پایدار در گردشگری اصفهان هستیم، لذا در این زمینه هم اینک در صدد برنامه ریزی جهت دست یابی به افزایش ماندگار گردشگری در پهنه استان اصفهان هستیم.

 

 

 

 

استان اصفهان بخش خصوصی گردشگری بخش دولتی گردشگری اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر