کد خبر: 811146 A

عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون استان اصفهان گفت: 88 تعاونی از سال قبل تا امسال در استان اصفهان ایجاد شده و‌ سهم اصفهان از تعاونی‌های کشور 14 درصد بوده و‌ دارای رتبه اول است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حبیب الله بهرامی یادآور شد: معتقدیم تعاون به سهم خود نرسیده است، چرا که دولت‌ها هنوز نتوانسته‌اند چیزی را از بخش دولتی بگیرند و به بخش خصوصی و تعاون بدهند؛ دولت باید سریعاً واگذاری را انجام دهد زیرا بخش تعاون آمادگی و ظرفیت دریافت آن را دارد.

بهرامی تصریح کرد: از برنامه‌های بخش تعاون استان اصفهان، ساماندهی واحدهای کوچک و جذب سرمایه‌های کوچک برای انجام کارهای بزرگ است که جزو مهم‌ترین برنامه‌های در حال انجام محسوب می‌شود.

عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون استان اصفهان ابراز کرد: در تکانه‌های دشمن این کسب و کارهای کوچک هستند که آسیب کمتری می‌بینند و‌ یکی از ویژگی‌های خوب تعاون حمایت از این کسب‌وکارهای کوچک است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را تعریف کنیم حداقل یکی از این تعاریف مردمی کردن اقتصاد است که فعالیت‌های تعاون هم در همین حیطه است.

بهرامی همچنین اذعان کرد: اگر به دنبال نجات کشور از معضلات موجود هستیم راه حل آن اقتصاد مقاومتی به معنی مردمی کردن آن است.

عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون استان اصفهان تأکید کرد: یک شرکت تعاونی با اعضایی که دارد تمامی شرایط مردمی کردن اقتصاد را در خود دارد و توجه به تعاون به همین دلیل مطرح می‌شود، در دنیا برای توسعه پایدار و‌ تکاثر ثروت به سمت تعاونی می‌روند.

وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها در دنیا 10 درصد اشتغال را به وجود آورده‌اند یادآور شد: از 93 هزار تعاونی در کشور تعداد 3 هزار و 261 مورد آن در استان اصفهان قرار دارد که با 550 هزار عضو تعداد 51 هزار شاغل دارند.

بهرامی اضافه کرد: در راستای تحقق عدالت اجتماعی و توزیع ثروت اقدام به تشکیل تعاونی‌های بزرگ از جمله سهامی عدالت، تعاونی دانش‌بنیان و... شده است.

عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون استان اصفهان مطرح کرد: 88 تعاونی از سال قبل تا امسال در استان اصفهان ایجاد شده و‌سهم اصفهان از تعاونی‌های کشور 14 درصد بوده و‌ دارای رتبه اول است.

 

 

استان اصفهان اشتغال اصفهان اقتصاد مقاومتی ثروت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر