کد خبر: 811126 A

مدیر جهاد کشاورزی فردیس:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردیس در البرز گفت: از یکهزار و 200 هکتار انواع محصولات زراعی این شهرستان، 400 هکتار به کشت محصولات پائیزه، اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا، علیرضا بدری، گفت: شهرستان فردیس با کشت سالانه یکهزار و 200 هکتار انواع محصولات زراعی، تولیدی بالغ بر 36 هزار تن را داراست که از این میزان سطح حدود 400 هکتار به کشت محصولات پائیزه اختصاص می یابد.

وی افزود: در سال زراعی جدید (99-98 ) برای این شهرستان حدود 100 هکتار سهمیه کاشت محصول دانه روغنی کلزا در نظر گرفته شده که با توجه به اهمیت تحقق کاشت و تولید سهمیه ابلاغی، این مدیریت با جدیت تمام ، پیگیریها و اقدامات لازم را به عمل آورده است. 

بدری تصریح کرد: در همین راستا شناسایی اراضی قابل کشت و مناسب کاشت محصول کلزا  در شهرستان و رصد و شناسایی کشاورزان متقاضی کشت در منطقه از جمله اموری است که مدیریت آن را دنبال کرده است.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اهمیت موضوع اطلاع رسانی و ترغیب کشاورزان و موسسات دولتی دارای عرصه کشاورزی برای هرگونه همکاری در این خصوص از طریق تماس تلفنی و حضوری با بهره برداران، نصب بنر و پوستر و ارسال پیامک  توسط این مدیریت صورت گرفته است. 

وی برگزاری جلسات مختلف درباره کشت کلزا در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با حضور مدیر زراعت استان و کارشناسان پهنه ها و حضور موسسات و مراکز دولتی و کشاورزان پیشرو منطقه و پیگیری تامین آب مورد نیاز کشت مزارع کلزا را از دیگر فعالیتهای این مدیریت عنوان نمود و افزود:  نهاده های مورد نیاز کشت از جمله بذر و کود از طریق شرکت خدمات حمایتی استان پیگیری و در حال تامین است و آمادگی لازم برای تحویل انواع نهاده ها و عقد قرارداد کشت با کشاورزان بوجود آمده است. 

بدری در پایان گفت: همچنین در زمینه آموزش بهره برداران و بررسی و حل مسائل و مشکلات موجود در بحث کشت کلزا با بهره گیری از اساتید و محققان کشت دانه های روغنی سعی در برگزاری کلاسهای آموزشی برای کشاورزان پیشرو و بهره برداران صورت گرفته است.

 

مدیر جهاد کشاورزی فردیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر