کد خبر: 811092 A

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی از سرمایه‌گذاری ۲۶۵ میلیون یورویی برای راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد سبزوار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسین مقصودی از راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد سبزوار خبر داد و گفت: احداث کارخانه فولاد سبزوار از حدود 10 سال پیش با مشارکت 85 درصدی بخش خصوصی و 15 درصدی ایمیدور کلید خورد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از پیگیری‌های متعدد و سرمایه گذاری 750 میلیارد تومانی بخش خصوصی فاز اول کارخانه فولاد سبزوار به بهره برداری رسید و در همان زمان بخش خصوصی با فاینانس چینی برای راه اندازی فاز دوم این مجموعه به منظور تولید ورق فولاد با سرمایه گذاری 260 میلیون یورویی اعلام آمادگی کرد.

در حال حاضر در فاز نخست این مجموعه حدود 700 کارگر به صورت مستقیم و 400 نفر نیز غیرمستقیم مشغول هستند، در واقع این مجموعه نمونه بارز پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار رونق تولید است.

وی اظهار کرد: اگرچه سه سال پیش در شورای اقتصاد تولید ورق در کارخانه فولاد سبزوار به تصویب رسید اما به دلیل محدودیت‌ های تحریمی و شرایط اقلیمی منطقه مقرر شد؛ به جای تولید ورق در این مجموعه شمش تولید شود. 

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تشکر از معاون اول رئیس جمهور، استاندار خراسان رضوی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعضای شورای اقتصاد، ادامه داد: اگرچه شورای اقتصادی اجازه تبدیل ورق به شمش را در کارخانه فولاد سبزوار صادر نمی‌کرد اما با پیگیری های بسیار در نهایت سه شنبه شب(12 شهریور ماه) در جلسه شورای اقتصاد تبدیل ورق به شمش تصویب و مقرر شد؛ بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری 265 میلیون یورویی- حدود 4 هزار میلیارد تومان- اقدامات لازم برای راه‌اندازی فاز دوم این مجموعه را آغار کند.

عضو کمیسیون شوراها و اداره امور داخلی مجلس با بیان اینکه حدود 1000 کارگر در رشته‌های ریخته گری، جوشکاری و... در فاز دوم کارخانه فولاد سبزوار مشغول می‌شوند، تصریح کرد: در حال حاضر در فاز نخست این مجموعه حدود 700 کارگر به صورت مستقیم و 400 نفر نیز غیرمستقیم مشغول هستند، در واقع این مجموعه نمونه بارز پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار رونق تولید است.

سرمایه گذاری فولاد مجلس شورای اسلامی نماینده مردم ایمیدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر