کد خبر: 811087 A

در استان گلستان صورت گرفت؛

اوایل هفته گذشته ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی گلستان پس از یکسری اقدامات اطلاعاتی، موفق به شناسایی محل نگهداری اشیای تاریخی در شهر گنبدکاووس شدند و در بازرسی از محل مورد نظر ۶۷ شی تاریخی ازجمله سکه، ظرف، قاشق و دستبند کشف و ضبط کردند.

به گزارش ایلنا، اوایل هفته گذشته ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی گلستان پس از یکسری اقدامات اطلاعاتی، موفق به شناسایی محل نگهداری اشیای تاریخی در شهر گنبدکاووس شدند و در بازرسی از محل مورد نظر ۶۷ شی تاریخی ازجمله سکه، ظرف، قاشق و دستبند کشف و ضبط کردند.

اشیای کشف شده بر اساس اعلام کارشناسان میراث فرهنگی قدمت تاریخی داشته و مربوط به دوره اسلامی است.

در این میان طی دو روز گذشته نیز در پی اطلاع منابع خبری مبنی بر نگهداری اشیای تاریخی توسط شخصی در منزل شخصی خود، با دستور دادستان شهرستان گنبد کاووس و با همکاری نیروهای یگان حفاظت شرق استان و پلیس آگاهی، ۱۶ شی تاریخی کشف و شخص مورد نظر طی صورتجلسه‌ای جهت انجام امور قضایی تحویل پلیس آگاهی شهرستان شد.

ابراهیم کریمی (مدیرکل میراث فرهنگی‌، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان) با تایید کشف این آثار گفت: دوره تاریخی و اصالت این آثار بعد از بررس کارشناسان اعلام خواهد شد.

استان گلستان پلیس آگاهی کشف و ضبط گردشگری و صنایع دستی ماموران پلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر