کد خبر: 810773 A

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق از ممنوع بودن ورود خودروهای آفرود به عرصه های طبیعی این شهرستان و پیگرد قضایی متخلفین خبر داد.

به گزارش ایلنا، کمال کریم، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق با اشاره به  ماده 690 قانون مجازات اسلامی، اظهار داشت:  هرکس بدون اجازه سازمان حفاظت محیط زیست یا مراجع ذ صلاح مبادرت به عملیاتی نماید که موجب تخریب محیط زیست و منابع طبیعی گردد یا اقدام به هر گونه تجاوز و تصرف عدوانی یا مزاحمت یا ممانعت از حق در موارد مذکور نماید به مجازات حبس محکوم می شود.

بر اساس گزارش منابع طبیعی استان یزد، وی افزود: با توجه به عام بودن هر گونه عملیات در این قانون که انجام آن باعث تخریب خاک و پوشش گیاهی را فراهم ساخته و موجب فرسایش، رانش و لغزش مناطق را فراهم می سازد حرکت دادن خودروهای آفرود در عرصه های جنگلی و مرتعی از مصادیق این اعمال مجرمانه محسوب و طبق قانون پیگرد قضایی دارد.

 رییس اداره منابع طبیعی شهرستان بافق خاطرنشان کرد: هیئت اتوموبیلرانی و علاقمندان به این رشته ورزشی می توانند جهت اخذ مجوز از عرصه های با قابلیت استفاده خودرو آفرود به این اداره مراجعه نمایند.

 

 

 

آفرود یزد ورزش در یزد منابع طبیعی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر