کد خبر: 810767 A

درخواست معاون عمرانی استاندار یزد از شهرداران استان:

معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در ابلاغی از شهرداران استان خواست در راستای کاهش تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای بدون پروانه برای زمین‌های دارای مالکیت مشاع، پروانه ساخت صادر شود.

به گزارش ایلنا، "محسن صادقیان " معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در راستای کاهش تخلفات ساختمانی، ساخت و ساز بدون پروانه و همچنین در جهت نظارت و کنترل بیشتر بر ساخت و سازهای ساختمانی در استان طی ابلاغی از شهرداران استان خواست برای زمین‌های دارای مالکیت مشاع پروانه ساخت صادر کنند.

در این ابلاغ آمده است با توجه به تصمیم اتخاذ شده در نشست تحلیل و بررسی وضعیت ساخت و ساز در استان و با عنایت به اینکه صدور پروانه ساختمان حقی برای مالکیت متقاضی ایجاد نخواهد کرد، لازم است تا موارد زیر در اسرع وقت اقدام گردد:

شهرداران محترم شهرهای استان با بهره گیری از تجربه شهرداری شهر یزد نسبت به تنظیم لایحه و اخذ مصوبه شورای اسلامی شهر اقدام نمایند.

شهرداران پس از اخذ مصوبه بند یک از از طریق بیلبورد سطح شهر ، صدا و سیما و فضای مجازی موضوع را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

شهرداران از ساخت و سازهای بدون پروانه به بهانه اخذ سند مالکیت جلوگیری نمایند.

قابل ذکر است پیش از این برخی از افراد جامعه به بهانه اخذ سند مالکیت از طریق قانون تسهیل یا ماده ۱۴۷ اقدام به ساخت و سازهای بدون پروانه می‌کردند.

 

شهرداری یزد استانداری یزد صدور پروانه ساخت پروانه ملک مشاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر