کد خبر: 810651 A

افواجی :

معاون اجرایی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در سطح خراسان رضوی بیش از 19 هزار موقوفه با بیش از 126 هزار رقبه وجود دارد که تاکنون برای 70 درصد موقوفات استان سند صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس افواجی در آیین  معارفه رئیس جدید اداره اوقاف و امورخیریه بردسکن که با حضور معاونان فرماندار ، رئیس شورای اسلامی شهر و هیات امنای بقاع متبرکه این شهرستان برگزار شد، گفت: امسال خراسان رضوی تعهد دارد که 17 هزار موقوفه استان را سند دار کند که تاکنون 70 درصد این تعهد محقق شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد موقوفات استان  صرف تعزیه داری و اطعام عزاداران حسینی در ماه محرم و صفر می شود گفت:استان خراسان رضوی به لحاظ درآمد موقوفات بعداز تهران دومین استان کشور است.

معاون اجرایی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: اگر چه ظرف 10 سال گذشته  اقدامات خوبی در بحث سند دار کردن و احیاء موقوفات استان انجام شده است ولی هنوز 15 درصد از موقوفات استان هنوز احیاء نشده اند.

وی از ثبت 212 مورد وقف جدید از ابتدای امسال تاکنون در استان خبرداد و گفت: تعداد وقف های ثبت شده در بردسکن طی 5 ماه اخیر 4 مورد بوده است.

افواجی تعداد بقاع متبرکه استان خراسان رضوی را 303 بقعه اعلام کرد و گفت: 99 درصد بقاع متبرکه استان دارای شجره نامه می باشند و برای تمامی بقاع شاخص و در آمد زایی استان طرح جامع آن تصویب و درحال اجرا است.

وی اظهارداشت: عمر مدیریتی در تمامی دستگاههای اجرایی کوتاه و به ویژه در سازمان اوقاف کوتاه تر است که ظرف سال جاری تاکنون روسای ادارات اوقاف درگز، خواف و بردسکن تغییر پیدا کرده اند.

وی  گفت: سیاست و رویکرد سازمان اوقاف برماندگاری مدیران ادارات خود 2 سال است ولی در وزارت کشور حداقل عمر خدمتی 4 سال است.

وی عنوان کرد: جریان سیاسی سازمان اوقاف جریان خدمت کردن به مردم است و هیچ وابستگی سیاسی ندارد.

معاون اجرایی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: همه ما خادم و نوکر مردم هستیم و در ادارات اوقاف و امور خیریه در راستای ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین گام برمی داریم.

مهدی عاشوری فر معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بردسکن با بیان اینکه شهرستان بردسکن 819 موقوفه و 7 بقعه متبرکه شاخص دارد گفت: در دهه اول ماه محرم در 20 روستای شهرستان از محل در آمد موقوفات بیش از 30 هزار نفر اطعام داده شدند.

وی عنوان کرد: کار کردن در ادارات اوقاف در واقع خدمت کردن به اهل بیت است و همه باید در راستای ترویج فرهنگ وقف بیش از پیش گام برداریم.

وی با توجه به تاکید استاندار خراسان رضوی بر استقرار رئیس جدید اداره اوقاف به همراه خانواده در شهرستان نیز تاکید کرد.

 دراین نشست از زحمات و خدمات  20 ماهه ذبیح الله ابراهیمی رئیس قبلی تجلیل و حجت الاسلام سعید غیرتمند طی حکمی توسط مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه بردسکن معرفی شد.

اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی درآمد رئیس شورای اسلامی شهر محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر