کد خبر: 810510 A

روز گذشته اتفاق افتاد؛

رئیس حفاظت محیط زیست درگز از آتش سوزی حدود ۱۵ هکتار از مراتع منطقه حفاظت شده تندوره خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از درگز، حسین اصلاحی در تشریح این خبر گفت: پیرو گزارش مردمی مبنی بر وقوع آتش سوزی در بخشی از منطقه حفاظت شده تندوره موسوم به علی بلاغ در ساعت ۱۴ روز گذشته، مأموران یگان حفاظت محیط زیست درگز بلافاصله به محل اعزام شدند.

رئیس حفاظت محیط زیست درگز ضمن اشاره به وسعت آتش سوزی و درخواست کمک از سایر ارگان‌های شهرستان گفت: در این راستا پس از هماهنگی با ستاد بحران شهرستان برخی از دستگاه‌های عضو این ستاد از جمله نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری درگز و نیروهای مرزبانی به یاری محیط بانان شتافتند.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه محرز شد با توجه به منطقه وقوع حریق علت و منشاء آتش سوزی سهل انگاری زائران زیارتگاه علی بلاغ بوده است که ارتفاع منطقه و وزش باد نیز سبب گسترش آتش شده که در نهایت پس از ۶ ساعت تلاش محیط بانان و نیروهای حاضر در محل آتش کاملاً مهار شد.

اصلاحی ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته جهت مهار آتش گفت : متأسفانه حدود ۱۵ هکتار از پوشش گیاهی منطقه حفاظت شده تندوره شامل ۳۵ اصله درخت ارس و تعداد ۲۰ اصله درختچه جنگلی در آتش سوخت.

رئیس حفاظت محیط زیست درگز از گردشگران و همشهریان درخواست کرد که از روشن کردن آتش در طبیعت خوداری کرده و در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی و یا تخلفات زیست محیطی مراتب را به نزدیک‌ترین واحد محیط بانی و یا شماره تلفن ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

آتش سوزی حفاظت محیط زیست طبیعت منابع طبیعی و آبخیزداری وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر