کد خبر: 810334 A

حسین زاده خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: برداشت عسل از چهار هزار کندو در حال انجام است و زنبورداران گنابادی امید دارند امسال بیش ۱۸ تن عسل برداشت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد، علیرضا حسین زاده در این خصوص گفت: برداشت عسل در استان از اواخر تیر ماه آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود زنبورداران گنابادی امسال بیش ۱۸ تن عسل، از کندو‌های خود برداشت کنند.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد افزود: امسال با توجه به شرایط مناسب جوی در زمان گلدهی گیاهان، میزان برداشت عسل نسبت به پارسال ۱۱۲ درصد رشد داشته است.

حسین زاده عنوان کرد: خوشبختانه حرفه زنبور داری در شهرستان گناباد در چند سال اخیر مورد استقبال کشاورزان گنابادی قرار گرفته و اشتغال زایی خوبی در شهرستان ایجاد کرده است به طوری که هم اکنون ۱۰۲ خانوار گنابادی به حرفه زنبو داری مشغولند.

مسئول اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی گناباد نیز با اشاره به پوشش گیاهی مناطق کوهپایه‌ای شهرستان گناباد گفت: عسل تولیدی شهرستان گناباد به دلیل وجود گیاهان دارویی نظیر سماق، آویشن، کلپوره، اسطوخودوس، خارشتر و گون از بهترین عسل‌های دارویی کشور به شمار می‌آید.

حسن فرزانه با بیان این که ارزش اصلی زنبور عسل به گرده افشانی آن است افزود: برآورد شده، ارزش گرده افشانی زنبور عسل، صد برابر ارزش ریالی تولیدات کندواست.

وی تصریح کرد: مصرف عسل علاوه بر پیشگیری از بیماری‌های قلبی در درمان ناراحتی‌های گوارشی، کلیه و تسکین اعصاب مفید است.

اشتغال پوشش جهاد کشاورزی درمان رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر