کد خبر: 810167 A

مدیر آموزش و پرورش بردسکن اعلام کرد:

مدیر آموزش و پرورش بردسکن از اختصاص 24 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری به آموزش‌ و پرورش بردسکن خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین غفوری در این خصوص گفت: در راستای پروژه مهر ، شش پروژه 6 و 4 کلاسه در شهرستان با کمک‌های خیرین و اعتبارات دولتی مورد استفاده دانش‌ آموزان قرار می‌گیرد و همچنین آموزشگاه 12 کلاسه آستان قدس رضوی در انابد در دست ساخت است که امیدواریم هرچه سریع‌تر به اتمام برسد و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

غفوری یادآور شد: سیل ابتدای سال در بردسکن موجب شد که تعدادی از مدارس این شهرستان آسیب ببیند که مدرسه کاظم‌آباد و سیف‌آباد در سال‌جاری تعطیل است و دانش‌آموزان آن در شهر و مدارس دیگر و شبانه‌روزی بردسکن مشغول به تحصیل می‌شوند.

مدیر آموزش‌وپرورش بردسکن از انعقاد قرارداد دو باب آموزشگاه در روستای کاظم‌آباد و سیف‌آباد توسط خیرین مدرسه‌ساز خبر داد و افزود: مراحل شروع ساخت این مدارس در دست انجام است.

وی با اشاره به ساخت سه واحد آموزشی در روستاهای عشایری توسط سپاه پاسداران گفت: مراحل کاری ساخت این مدارس نیز توسط نیروهای سپاه پاسداران دنبال می‌شود.

غفوری با بیان اینکه 50 درصد آموزشگاه‌های بردسکن نیازمند بازسازی است، بیان کرد: متاسفانه هنوز 120 مدرسه فاقد بخاری گازی است. .

مدیر آموزش‌وپرورش بردسکن همچنین از خیرینی که قول ساخت مدارس و فضاهای آموزشی در شهرستان داده‌اند، خواست نسبت به تعهد داده شده اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در کنکور سال جاری 30 نفر از دانش‌آموزان بردسکن رتبه‌های دو و سه رقمی را کسب کرده‌اند، افزود: در بردسکن تعداد 2 هزار دانش‌آموز نیازمند به‌کمک و 300 دانش‌آموز یتیم داریم که با توجه به آغاز سال تحصیلی از خیرین تقاضای کمک و بسته‌های آموزشی لازم را داریم.

وی با اشاره به توصیه‌های رهبری را در بحث پژوهش، علم و دانش، افزود: دستگاه آموزش‌وپرورش باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

غفوری به سند توسعه طرح بنیادین در آموزش‌و پرورش اشاره کرد و افزود: سند تحول به امضای همه بزرگان کشور رسیده است و در این سند رسیدن دانش‌آموز به حیات طیبه توجه شده است.

وی به مشکلات فضاهای آموزشی اشاره کرد و ادامه داد: بردسکن با داشتن بیش از هزار نفر دانش‌آموز عشایری با فعالیت در 29 آموزشگاه بیشترین دانش‌آموز را در استان دارد که در سال جاری برابر برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده، زنگ آغاز سال تحصیلی دانش‌آموزان عشایر کشور و استان از یکی از مدارس عشایری در این شهرستان به صدا در می‌آید.

مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان بردسکن بیان کرد: بردسکن تنها شهری در کشور است که مدارس دونفره با یک معلم دارد و در چندین آموزشگاه ما در روستاهای دور دست شهرستان یک یا دو دانش‌ آموز با یک معلم اداره می‌شود و مشغول به‌ تحصیل هستند.

غفوری یادآور شد: فاصله دور این روستاها تا مرکز شهر و شهرستان از عمده وظایف این اداره است که این دانش‌آموزان ترک تحصیل نکنند.

وی با بیان اینکه زمان پشت‌میزنشینی تمام شده است، عنوان کرد: اجرای سند تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش می‌تواند مشکلات زیادی از مباحث مختلف تحصیلی و رفاهی همکاران را حل کند.

غفوری به بازنشسته شدن 110 نفر از همکاران فرهنگی این مدیریت در سال جاری اشاره و اظهار کرد: برای شروع سال تحصیلی بیش از 40 نفر معلم کم داریم که پیگیر هستیم مشکل را از طریق استمرار خدمت همکاران حل کنیم.

مدیر آموزش‌ و پرورش بردسکن با انتقاد از اعزام 18 فرهنگی از دانشگاه فرهنگیان که تعداد 16 نفر آنان غیربومی هستند، افزود: گزینش نیروهای بومی باید یکی از اولویت ها باشد، زیرا این افراد پس از یکسال خدمت به دنبال انتقالی گرفتن ورفتن هستند و اصلا دلشان برای کار کردن در شهرستان نخواهد بود.

شهرستان بردسکن بیش از 202 مدرسه با 14 هزار و 720 دانش‌آموز دارد.

آستان قدس رضوی آموزش و پرورش مدرسه معلم سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر