کد خبر: 809849 A

استاندار قزوین عنوان کرد:

استاندار قزوین گفت: ارائه آمارهای اشتباه از سوی مسئولان موجب بی اعتمادی مردم می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین افزود: مدیران و مسئولان استانی باید با جدیت موضوع تولید و اشتغال که مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت است را پیگیری کنند.

وی ضرورت پیگیری و اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: انتظار داریم با پیگیری مدیران و همکاری بانک ها در استان اهداف پیش بینی شده این ستاد محقق شود.

جمالی پور در ادامه براهمیت مصوبات و تصمیمات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اشاره کرد و گفت: همه دستگاه ها و نهادهای اجرایی و دولتی باید متوجه این موضوع باشند که مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، لازم الاجرا است.

وی ادامه داد: بارها اعلام می‌شود که ما در شاخص های متعدد فلان حوزه رتبه برتر در کشور را کسب کرده‌ایم اما در عمل این اتفاق نمی افتد و نشان می‌دهد که در یک جای کار، گیر وجود دارد.

وی اظهار داشت: اگر آمارهای غلط ارائه شود مردم به دولت و دستگاه‌ها بی‌اعتماد می‌شوند و مردم هم به مقایسه می‌پردازند و بسیاری از آمارها را نمی‌پذیرند و این بی‌اعتمادی ضربه بزرگی به وجود می‌آورد.

جمالی پور در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این‌که دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است، تاکید کرد: باید اعتماد مردم را با کار عالمانه جلب کنیم چرا که بزرگترین سرمایه نظام همین مردم هستند.

وی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه خواست و اراده ملت ایران شکل گرفته است بنابراین ما مسئولین باید همواره نهایت تلاش و جدیت خود را برای ایجاد زندگی هر چه بهتر برای مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب بکار گیریم.

استاندار قزوین افزود: باید فرصت خدمت را غنیمت بدانیم و به رای مردم وفادار بمانیم،چرا که ما مسئولین با رای و نظر مردم انتخاب شدیم و برخواسته از رای و نظر آنها هستیم.

جمالی پور ادامه داد: امروز تمام ظرفیت ها دشمنان تقویت شده که مردم از نظام ، حکومت و مسئولان و دولت  مایوس کنند و ما مسئولان نباید با رفتارمان به این امر دامن بزنیم.

وی داشتن حلم و بردباری را از شاخص های مدیران عنوان کرد و گفت: به دلیل مشکلات و تنگناهای اقتصادی میزان تحمل مردم کمتر شده و این وظیفه ماست که در امور آنها سنگ اندازی نکنیم و تا آنجا که امکان دارد در چارچوب قانون کمکشان کنیم.

استاندار قزوین گفت: ما در شرایط جنگ قرار داریم و جنگی که پیپیده تر از جنگ نظامی است و باید یکصدا با هم حرکت کنیم که البته خوشبختانه در استان یکپارچگی خوبی بین دستگاه وجود دارد و تصمیمات ما باید مبتنی بر شرایط جنگ باشد.

وی اضافه کرد: در شرایط سخت کنونی باید از ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم و این کارگروه باید دقیق تر و جامع تر دنبال شده و از گرفتن هر گونه تصمیمات خاص و شخصی در آن خودداری شود و در راستای رفاه اجتماعی، اقتصاد مقاومتی واعتماد عمومی گام برداریم.

جمالی پور با اشاره به ایام سوگواری سالروز شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، افزود: این زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که کشور در شاخص فساد رتبه بالا داشته باشد.

استاندار قزوین در بخش دیگر صحبت خود با اشاره به نقش بانک ها در رونق تولید، گفت: بانکهای استان به تعهدات خود در قبال پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی عمل کنند.

وی افزود: واحدهای صنعتی به صورت میدانی و دوره ای بازدید می شوند و نتایج بازدیدهای میدانی در شناسایی و رفع موانع تولید موثر خواهد بود.

استاندار قزوین رفع موانع تولید را از برنامه های اولویت دار دولت خواند و همچنین بر ضرورت بازنگری در قوانین دست و پا گیر در این حوزه نیز تاکید کرد.

استان قزوین دارای سه هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری است.

اشتغال جنگ شاخص مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر