کد خبر: 809807 A

استاندار اصفهان:

استاندار اصفهان با اشاره به نقش اصفهان در تولید فولاد کشور، بر اهمیت حل مشکل فولادسازان در بخش سنگ‌آهن تأکید کرد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، عباس رضایی با تاکید بر اهمیت توسعۀ اقتصادی و صنعتی کشور اظهار داشت:  برای انجام هرگونه عملیات توسعه‌ای در کشور امروز هم دیر است و فولاد مبارکه باید با در نظر گرفتن همۀ موارد قانونی توسعه‌های خود را انجام دهد تا همچنان بتواند با افزایش بهره‌وری و تولید فزاینده در اقتصاد کشور نقش‌آفرین باشد و نقشه‌های نظام استکباری را نافرجام گذارد.

وی تصریح کرد: به‌روزرسانی تجهیزات برای افزایش تولید و ارتقای تجهیزات و فناوری زیست‌محیطی به کار گرفته‌شده در شرکت فولاد مبارکه بسیار حائز اهمیت است و این‌که در فولاد مبارکه به تولید محصولات کیفی و تنوع محصولات توجه می‌شود از نقاط قوت این شرکت است که انتظار می‌رود همچنان بااقتدار ادامه یابد.

 وی از شفافیت عملکرد مالی شرکت، رعایت حقوق سهامداران و معیشت کارکنان و اقدامات این شرکت در حوزۀ استفاده از پساب‌های شهری در چرخۀ صنعت به‌عنوان نقاط قوت شرکت فولاد مبارکه یاد کرد و ادامه داد: استفادۀ بهینه از روش‌های نوین بازاریابی و کشف بازارهای جدید صادراتی باید در دستور کار فولاد مبارکه باشد تا این شرکت همچنان در سطح جهانی مطرح باشد.

مدیرعامل فولاد مبارکه نیز ضمن ارائۀ گزارشی از عملکرد شرکت فولاد مبارکه گفت: به‌رغم همۀ محدودیت‌ها و مشکلاتی که دشمنان سعی کردند برای چرخۀ اقتصاد و صنعت کشور ما به وجود آورند، خوشبختانه با حمایت مسئولان و تلاش شبانه‌روزی مدیریت و کارکنان شرکت از شرایط سخت به‌وجود‌آمده به‌خوبی عبور کردیم و شرکت طبق تأکید مقام معظم رهبری همچنان به تولید و تأمین نیاز صنایع داخلی مشغول است.

حمیدرضا عظیمیان تصریح کرد: در سال 1397 سرمایۀ شرکت از 7هزار و 500 به 13 هزار میلیارد تومان افزایش یافت؛ این در حالی است که افزایش سرمایۀ شرکت تا 20 هزار میلیارد تومان از اهداف پیش روی شرکت است.

 وی با تأکید بر این‌که اهداف شرکت در تمامی بخش‌ها در حال تحقق است گفت: در صورت تأمین مواد اولیۀ موردنیاز فولادسازان کشور ازجمله فولاد مبارکه به‌خوبی خواهیم توانست کشور را از واردات این محصولات بی‌نیاز کنیم.

عظیمیان با تأکید بر این‌که سیستم‌های اخذ سفارش از مشتریان و تحویل محصول به آن‌ها در فولاد مبارکه با دقت، سرعت و نظم همیشگی در حال کار است، خاطرنشان کرد: به‌یقین با همکاری سایر بخش‌ها در کشور به‌ویژه در بخش تأمین سنگ‌آهن و قطعات خواهیم توانست نیاز بازار داخل را همچنان تأمین کنیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر این‌که خام‌فروشی هیچ ارزش‌افزوده‌ای به همراه ندارد، گفت: اگرچه بعضا ممکن است در مقاطعی، خام‌فروشی جذابیت‌های صادراتی خود را داشته باشد، اما به‌یقین ضرر و زیان زیادی برای اقتصاد و مشاغل کشور به همراه خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توسعه و به‌روزرسانی فناوری خطوط تولید در صنعت، تصریح کرد: خوشبختانه توسعه‌های فولاد مبارکه با هوشیاری هرچه‌تمام‌تر و با هدف کامل‌تر کردن زنجیرۀ تولید در شرکت در حال پیگیری و اجراست.

عظیمیان با تأکید بر این‌که انتخاب و راهبرد رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری بسیار داهیانه و به‌موقع بوده است تصریح کرد: گردش چرخ صنایع کشور و رونق تولید در جامعه ایجاد شادابی و نشاط و امید می‌کند؛ ازاین‌رو در فولاد مبارکه هم تلاش همه‌جانبه بر آن است تا بدون هرگونه خللی این فرایند ادامه یابد.

وی از همدلی و همکاری متقابل مسئولان با صنعت به‌عنوان یکی از راهکارهای مؤثر غلبه بر محدودیت‌های اقتصادی به‌ویژه در بخش صنعت یاد و اشاره کرد: در شرایط فعلی کشور ما بیش از هر زمان دیگری به این همدلی و حمایت نیاز داریم.

عظیمیان با اشاره به جایگاه فولاد مبارکه در صنعت فولاد، خاطرنشان کرد: پیشرفت و توسعۀ فولاد مبارکه در بالا و پائین‌دست خود، رشد و توسعۀ بسیاری از صنایع کشور را به همراه دارد.

چندی پیش مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان نیز بر نبود سنگ آهن مورد نیاز این کارخانه تکید کرده و گفته بود: انبارهای ذوب آهن در حالی خالی از ماده اولیه سنگ آهن است که بخش قابل توجهی از این ماده به صورت خام فروشی و صادر می شود.

منصور یزدی زاده اضافه کرد: فروش خام سنگ آهن ارزش افزوده خاصی در پی ندارد، درحالی که اگر این ماده در صنعت فولاد سازی مصرف شود، ارزش افزوده چهار برابری برای معدن داران در بر خواهد داشت. امیدواریم وزارت خانه در این زمینه ورود کند و با ایجاد تعامل بین فروشندگان سنگ آهن و تولیدکنندگان فولاد، این مشکل را به صورت جدی و بنیادی برطرف نماید.

وی یادآور شد : تولید سال گذشته این مجتمع عظیم صنعتی بالغ بر 2 میلیون و 400 هزارتن فولاد با دو کوره بلند بود که یک رکورد محسوب می شود . این موفقیت در حالی حاصل شد که این شرکت با مشکلاتی همچون بحران آب و کمبود شدید مواد اولیه به ویژه سنگ آهن مواجه بود .

مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان افزود : مشکل تامین مواد اولیه در سال جاری نیز ، مهمترین مشکل این واحد صنعتی است و موجب شده که 40 درصد ظرفیت تولیدی این شرکت معطل بماند . امید است با تدابیر دولت محترم سنگ آهن مورد نیاز همه واحدهای تولیدی کشور ازجمله ذوب آهن اصفهان مرتفع شود.

اصفهان دولت سنگ آهن صنعت فولاد فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر