کد خبر: 809361 A

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

استاندار خراسان‌رضوی گفت: برای توسعه همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صادرات خدمات فنی‌مهندسی بین دو استان خراسان‌رضوی و اوش قرقیزستان آمادگی داریم.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، علی‌رضا رزم‌حسینی که وزیر کشور را در سفر به بیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان همراهی می‌کند، در دیدار اوزار بیک ژیلکیبایف استاندار استان اوش قرقیزستان با اشاره به ظرفیت‌های خراسان‌رضوی در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی، برای توسعه همکاری‌ها اعلام آمادگی کرد.

وی افزود: گردشگری سلامت، سرمایه‌گذاری تجار خراسانی در استان اوش، صدور خدمات فنی‌ مهندسی، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، کشت گلخانه‌ای و فراسرزمینی از موضوعاتی است که می‌تواند زمینه افزایش تعاملات را فراهم کند. 

رزم‌حسینی همچنین ضمن دعوت از استاندار استان اوش برای سفر به خراسان‌رضوی، خاطرنشان کرد که برقراری پرواز در مسیر مشهد به بیشکک در دستور کار قرار دارد.

استاندار اوش قرقیزستان هم در این دیدار، ضمن تشریح ظرفیت‌های این استان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، استخراج معادن و سنگ‌های قیمتی، برای انعقاد تفاهم‌نامه خواهر خواندگی دو استان اوش و خراسان‌رضوی اعلام آمادگی کرد.

اوزار بیک ژیلکیبایف همچنین در این دیدار از علی‌رضا رزم‌حسینی برای سفر به استان اوشقرقیزستان به صورت رسمی دعوت کرد.

استان خراسان رضوی پایتخت خراسان رضوی سرمایه گذاری قرقیزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر