کد خبر: 808866 A

رئیس پلیس آگاهی بوشهر خبرداد:

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از دستگیری کلاهبردار میلیاردی در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جوشن سهرابی در تشریح این خبر اظهار داشت: با شکایت تعدادی از شهروندان با موضوع کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
 
وی افزود: ماموران پلیس با تحقیقات میدانی و استفاده از روش‌های نوین، شخصی را شناسایی و تلاش برای دستگیری وی را آغاز کردند.
 
رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر اضافه کرد: از آنجا که متهم متواری بود و هیچ آدرس و نشانی از وی در دست نبود با گسترش چتر اطلاعاتی، مخفیگاهش شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
 
وی با بیان اینکه  متهم در بازجویی‌های اولیه به ۱۴ فقره کلاهبرداری با همکاری دوست خود اعتراف کرد ادامه داد: با اقدام به موقع و تلاش ماموران پلیس آگاهی همدست متهم نیز دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.
 
سرهنگ سهرابی گفت: این فرد پس از حضور فروشنده و توافق، وی را به آدرسی که از قبل برای کار مجرمانه خود آماده کرده بود هدایت کرده و پس از دریافت کالا با پرداخت مبلغ اندکی وجه نقد به فروشنده، برای بقیه بدهی خود اقدام به صدور چک با عنوان جعلی می‌کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: فروشنده‌های مال باخته هنگام وصول چک دریافتی متوجه می‌شوند، عنوان جعلی است و امکان وصول آن وجود ندارد.
 
رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر با بیان اینکه متهم با همکاری همدستش ۵ میلیارد ریال از افراد مختلف کلاهبرداری کرده بود افزود: هر دو متهم  پس از تکمیل تحقیقات در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند.

استان بوشهر پلیس آگاهی خرید و فروش رئیس پلیس ماموران پلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر