کد خبر: 808399 A

با جابجایی مسافران کرج- مشهد انجام شد؛

با انجام پرواز کرج به مشهد مقدس، پروازهای مسافری فرودگاه بین المللی پیام از سرگرفته شد.

به گزارش ایلنا، استاندار البرز با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال و رضایتمندی مردم توجه به ظرفیت هایی مانند فرودگاه بین المللی پیام مهم است، افزود: با ایرلاین های مختلف وارد مذاکره شده ایم؛ چون توسعه و انجام پروازهای مسافری از این فرودگاه مطالبه مردم البرز است.

عزیزالله شهبازی در مراسم‌ بدرقه مسافران پرواز کرج- مشهد که بعد از مدتی وقفه دوباره از سرگرفته شد، افزود: در سال گذشته تلاش ها و هزینه های زیادی شد تا از ظرفیت های فرودگاه بین المللی پیام به جز حمل و نقل بار در زمینه جابجایی مسافر نیز استفاده شود.

وی در ادامه بیان کرد: سال گذشته بیش از شصت میلیارد تومان برای توسعه تجهیزات، توسعه باند فرودگاه ، سیستم ناوبری، هواشناسی و هر آنچه برای ایمنی فرودگاه بین المللی پیام در بحث باری و مسافری نیاز بود انجام شد و اکنون فرودگاهی بروز با امکانات نو در البرز داریم.

وی در ادامه به برگزاری جلسات مختلف در ماه های قبل و با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین مسئولان سازمان هواپیمایی کشور برای از سرگیری پروازهای مسافری پیام اشاره کرد و افزود: در جلسات هئیت دولت و در مجلس نیز این موضوع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شهبازی با اشاره به اینکه در گذشته مجوز موقتی برای انجام پروازهای مسافری در فرودگاه بین المللی پیام صادر شده بود، بیان کرد: به دلیل ظرفیت های استان البرز، کار و تلاش مجدانه برای اخذ مجوز رسمی انجام این پروازها صورت گرفت و با تایید ایمنی پروازها از سوی سازمان هواپیمایی کشور این موضوع در جلسه هیات دولت مطرح و با آن موافقت شد.

استاندار البرز گفت: با احتساب جمعیت البرز و استان های همجوار می توانیم‌ جمعیت بیست میلیون نفری را از طریق فرودگاه پیام تحت پوشش پروازهای مسافری قرار دهیم.

وی تاکید کرد: امروز برای بدرقه مسافران و زائران پرواز کرج- مشهد که برای زیارت و حضور در مراسم عزاداری عازم‌ این شهر مقدس می شوند در فرودگاه بین المللی پیام البرز حضور یافته ایم.

شهبازی در ادامه با درخواست از مسئولان فرودگاه بین المللی پیام البرز بیان کرد: بر اساس فناوری های روز، مسائل مرتبط با امنیت و ایمنی پرواز را دنبال کنند و تلاش داشته باشند تا در آینده شاهد توسعه پروازهای مسافری داخلی و حتی خارجی از این فرودگاه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه فرودگاه بین المللی پیام بخشی از باری که بر دوش فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و در زمینه جابجابی مسافر است را به دوش می کشد، عنوان کرد: در پرواز امروز مشهد بخشی از مسافران از استان های همجوار بودند و این‌نشان از نقش مهم فرودگاه پیام در تبادل مسافر دارد.

استاندار البرز در پایان گفت: فرودگاه بین المللی پیام در بحث صادرات و واردات نیز هم نقش مهمی برای توسعه البرز دارد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی  و فرودگاه مسافری پیام در حاشیه راه اندازی بخش مسافری این فرودگاه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت:با پیگیری های معان اول رئیس جمهوری، وزرای راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار البرز توانسته ایم با تصویب مسافری شدن پیام، نخستین پرواز را در آن به مرحله اجرا در آوریم.

نادر ثناگو مطلق افزود:مجوز انجام پروازها از این فرودگاه از هیات دولت دریافت شده و هدف این است که از این پس در هفته در ابتدا دو پرواز به مقصد مشهد مقدس و در ادامه گسترش پروازها به دیگر مسیرهای کشور را داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت و تنوع جمعیتی که در استان وجود دارد، پیام این آمادگی را دارد تا مسیرهای پروازی خود را به نقاط مختلف کشور گسترش دهد که  از طریق همکاری با ایرلاین های مختلف بنا داریم تا به این مهم دست یابیم.

توسعه بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام در کنار دیگر ظرفیت های آن از جمله منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند موجب توسعه هر چه بیشتر این فرودگاه و استان شود.

بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام از شهریور ماه سال گذشته به صورت غیر رسمی آغاز به کار کرد که این پروازها پس از مدتی متوقف شد.

از این پس در هفته دو پرواز بین مشهد مقدس و کرج انجام می‌شود که قرار است پروازها به دیگر نقاط کشور نیز انجام شود.

دولت فرودگاه مسافران مشهد مشهد مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر