کد خبر: 808054 A

با بازگشایی مدارس انجام شد

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز گفت: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در کرج در راستای تامین نیازمندی‌های مصرف کنندگان در فصل مدارس برپا می شود.

به گزارش ایلنا، بهروز حصاری، گفت: در نشست اعضای کارگروه برگزار کننده نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در محل اتاق اصناف، چگونگی اجرای نمایشگاه عرضه مستقیم کالا ویژه بازگشایی مدارس بر اساس مصوبه وزارت صمت و شیوه نامه مربوطه ،زمان و مکان آن مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .

وی افزود: در این نشست مقرر شد، نمایشگاه عرضه مستقیم نوشت افزار با محوریت اتاق اصناف مرکز استان البرز و با هدف حمایت از مصرف کننده و تولید کننده داخلی از 21 لغایت 28 شهریور ماه در کرج، ضلع جنوبی میدان امام خمینی، موسسه گلستان گلشهر، سایت موقت نمایشگاهی استان البرز برپا شود.

حصاری، ادامه داد: ساعت کار این نمایشگاه از ساعت 16 الی 22 شب خواهد بود و غرفه های آن به عرضه نوشت افزار ، کیف و کفش و پوشاک مناسب فصل اختصاص یافته است .

رئیس اتاق اصناف کرج از طرح ویژه نظارتی نصب برچسب قیمت و صدور فاکتور برای کلیه واحدهای صنفی خبر داد و اظهار داشت:با توجه به فصل هشتم قانون نظام صنفی همه واحدهای صنفی مکلفند بر روی کالا و خدمات ارائه شده به مصرف کنندگان برچسب قیمت نصب نموده و در قبال ارائه کالا و خدمات فاکتور فروش برای مشتریان صادر کنند.

حصاری گفت: باتوجه به ثبات نرخ ارز شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها هستیم که لازم است واحدهای صنفی در این زمینه نسبت به رعایت مشتری مداری و نرخ های مصوب اهتمام ویژه ای داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز افزود: طرح ویژه نظارتی برچسب قیمت و صدور فاکتور بازرسی اتاق اصناف و کارشناسان و بازرسان اتحادیه های صنفی در حال اجراست و با واحدهای صنفی متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مراتب را از طریق شماره 32218154 و 32218155 به واحد بازرسی اصناف اطلاع رسانی کنند.

بهروز حصاری از دیدار اصناف با فرماندار کرج درخصوص بررسی مشکلات اصناف خبر داد وادامه داد: نشست بررسی مشکلات و موانع پیش روش اصناف و تحلیل عملکرد اتحادیه های صنفی با حضور فرماندارکرج، هیات رئیسه اتاق اصناف و هیات مدیره اتحادیه های صنفی برگزار شد.

وی افزود: در این نشست حاضران صنفی با توجه به جایگاه اجتماعی و نقش تاثیرگذار اصناف در کشور به بیان مسایل و مشکلات و راهکارهای حل این مشکلات پرداختند.

وی ادامه داد: پدیده دستفروشی و تبعات مختلف آن در سطح جامعه، موانع پیش روی صنف فروشندگان لوازم بهداشتی و ساختمانی، وضعیت مجتمع بزرگ صنفی و صنعتی شیخ آباد، رکود بازار مسکن و تاثیر آن در کسادی صنایع مرتبط، نادیده گرفتن حقوق صنف عکاسان و فیلم برداران توسط دیگر نهاد های دولتی (اشاره به پلیس +10.شرکت پست دفاتر خدماتی پیشخوان دولت)، عدم افزایش قیمت نان طی چند سال گذشته و گلایه های صنف نانوایان کرج از این بابت مسائل خاص صنوف کانال سازان، نمایشگاه های اتومبیل، آهنکاران ساختمان، بار فروشان، فلز تراش و ماشین ساز ، تزئینات ساختمان، کامیونداران، تعمیرکاران اتومبیل، فرش فروشان و قالی شویان .موسسات اتومبیل کرایه و…از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

حصاری درباره جایگاه اصناف به بهانه هفته دولت اظهار داشت: صنوف مختلف، حلقه ارتباطی میان بخش تولید و مصرف هستند و بدون آنها چرخه تولید و توزیع کالا ناقص می شود لذا توجه به مسائل خاص اصناف و رسیدگی به مطالبات و خواسته های قانونی فعالان صنفی، ضامن برقراری فضای سالم کسب و کار و حرکت کشور به سوی توسعه اقتصادی است.

بهروز حصاری رئیس اتاق اصناف مرکز البرز بازار نوشت افزار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر