کد خبر: 807834 A

شاهمرادی عنوان کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با عنوان اینکه تمام توان و ظرفیت استان برای توسعه شهرستان اشتهارد بکار گرفته می‌شود، افزود: ضروری است‌ برنامه‌ریزی‌های لازم بر اساس شاخص‌های تعیین شده توسعه یافتگی اجرا شود تا بتوانیم اشتهارد را از فهرست شهرستان‌های کم‌برخوردار کشور خارج کنیم.

به گزارش ایلنا، جهانگیر شاهمرادی امروز در جلسه توسعه شهرستان اشتهارد با اشاره به اینکه در کشور 31 شهرستان جزو مناطق محروم کشور معرفی شده اند، بیان کرد: برای ارتقا این مناطق ضروری است برنامه‌ریزی‌های لازم براساس شاخص های تعیین شده توسعه یافتگی اجرا شود تا بتوانیم اشتهارد را از فهرست شهرستان‌های کم برخوردار کشور خارج کنیم.

وی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت ویژه این طرح به دستور وزیر کشور، استاندار محترم البرز به عنوان مسئول رسیدگی به توسعه اشتهارد و محرومیت زدایی از این شهرستان، انتخاب شد و تیم اقتصادی استانداری البرز بسیج شده است که در تسریع این اقدام کمک کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید به برخورد با مدیران غایب در جلسه، افزود: در جلسه امروز از 9 دستگاه اجرایی خواسته شد تا با نگاه فنی و تخصصی به تشریح برنامه های خود برای توسعه اشتهارد بپردازند که بخشی از آن بیان شد.

شاهمرادی با بیان اینکه برخی مصوبات در محرومیت زدایی بسیار موثر است، گفت: پساب تصفیه خانه کرج با ظرفیت  650 لیتر بر ثانیه که می توان با تصفیه مجدد در بخش صنعت و آبیاری مزارع کشاورزی از آن بهره برد، پتانسیل خوبی در تحقق سیاست دولت در استفاده بهینه مصرف آب دارد.

وی در بخش دیگر بیان کرد: با توجه به جمعیت و وجود واحدهای صنعتی بسیار در البرز ایستگاه پست برق 400 کیلو ولت زکی آباد یکی دیگر از مصوبات مهم جلسه بود که می‌تواند به توسعه و تامین برق مناطق صنعتی کمک شایانی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه باید از اقشار کم در آمد حمایت شود افزود: در جلسه امروز از رئیس هماهنگی شورای بانک‌های عامل استان و بانک‌های عامل خواسته شد که در راستای حمایت از اقشار کم برخوردار تسهیلات کم بهره در نظر گرفته شود. همچنین پنل های خورشیدی برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مورد توجه قرار داده شده تا بتوانند با نصب و فروش برق تولید شده درآمدی حاصل کنند.

وی گفت: در ادامه جلسه سایر دستگاه‌ها از جمله جهاد کشاورزی و گردشگری طرح‌ها و برنامه های خود را برای توسعه شهرستان اشتهارد مطرح کردند که بخشی از آن پروژه محور است تا بتوان با شاخص مشخصی قابل اندازه گیری باشد.

شاهمرادی در خاتمه افزود: تمام توان و ظرفیت استان برای توسعه شهرستان اشتهارد بکار گرفته خواهد شد و پایان شهریور ماه جلسه ای برای رصد مصوبات تشکیل می شود.

شهرستان اشتهارد جهانگیر شاهمرادی توسعه و محرومیت زدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر