کد خبر: 807363 A

با حضور وزرای کشور ایران و عراق؛

مرز خسروی امروز با حضور وزرای کشور ایران و عراق به منظور تردد زوار عتبات عالیات رسماٌ بازگشایی شد.

به گزارش ایلنا، رحمانی فضلی در مراسم بازگشایی مرز خسروی اظهار داشت: از وزیر کشور عراق و هیات همراه تشکر می‌کنیم که طبق توافق قبلی امروز برای بازگشایی مرز خسروی به ایران تشریف آوردند.

وی افزود: امیدواریم وزارت خارجه دوکشور ایران و عراق و همه دستگاه های متولی بتوانیم با بازگشایی مرز خسروی خدمات مطلوبی را به زوار اربعین ارائه کنیم.

وزیر کشور ایران خاطرنشان کرد: بازگشایی مرزخسروی برای شهرهای در مسیر تردد زوار چه در استان کرمانشاه و چه در استان دیالی عراق می تواند باعث رونق اقتصادی شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه امروز روز تاریخی است که می‌تواند در برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین مؤثر باشد، گفت: بار دیگر از دولت عراق برای همکاریی که با ما برای بازگشایی مرز خسروی داشتند تشکر می‌کنیم و سلام هیات دولت و رئیس جمهوری اسلامی ایران را خدمت رئیس جمهور، نخست وزیر  و هیات دولت کشور عراق عرض می کنم.

وزیر کشور عراق نیز در این مراسم گفت: ما تمهیدات لازم را برای بازگشایی مرز منذریه و خسروی در نظر گرفتیم وآسان سازی تردد زوار در این مرز در دستور کار کشور عراق قرار دارد.

یاسین الیاسری افزود: نیروهای امنیتی و نظامی عراق امنیت و سلامت مسیر حرکت زوار حرم حضرت اباعبدالله حسین تا کربلا را تضمین کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: ما خادمان زوار امام حسین (ع) هستیم و از استقبال مسئولان ایرانی سپاسگزاری می کنیم.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشور ایران به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست، این مرز تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا نیز ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.

ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

ایران و عراق جمهوری اسلامی ایران سلامت کربلا عتبات عالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر