کد خبر: 807227 A

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبرداد:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بهره برداری از 643 طرح تعاونی با هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در هفته تعاون خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، محمد شریعتمداری در جریان سفر یک‌روزه خود به یزد و شرکت در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: اقدامات خوبی در سطح کشور در ارتباط با تعاونی‌ها صورت گرفته و طرح های خوبی در ارتباط با آنها بهره برداری شده است.

وی با بیان اینکه 643 طرح با هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی 18 هزار نفر در هفته تعاون بهره برداری شد ادامه داد: متاسفانه در زمان هایی که با مشکل مواجه هستیم به بخش تعاون فکر می کنیم در حالیکه تعاونی ها در هر زمانی مفید و موثر هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در کشور بیش از یک میلیون مسکن از سوی تعاونی‌ها ساخته شد و رشد خوبی در تعاونی ها داشتیم اضافه کرد: تعاونی ها در اقتصاد نقش موثر و مشارکت جویانه دارد و با روحیه مردم آشناتر و سازگار تر است.

وی با تاکید بر اینکه دولت نیز باید نظارت بر تعاونی ها داشته باشد عنوان کرد: در این زمینه توانمندی های زیادی داریم و اگر به درستی مدیریت و استفاده شود قطعا به موفقیت هایی نیز دست خواهیم یافت و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

شریعتمداری همچنین از وجود صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاونی ها در راستای حمایت از تعاونی ها خبر داد و گفت: تعاونی ها می توانند از این حمایت برخوردار شوند و با نهادهای ارزشمندی که در سطح کشور وجود دارد با حمایت اتاق های تعاون از این حمایت ها نیز بهره مند باشند و فعالیت های خود را پیش ببرند.

وی با بیان اینکه  41 درصد از تعداد کل تعاونی ها را تعاونی زنان تشکیل می دهند عنوان کرد: تعاونی های زنان علاوه بر جنبه های اقتصادی به جنبه های اجتماعی و فرهنگی نیز توجه ویژه دارند و محصولات خود را در بازارهای بین المللی نیز عرضه می کنند که دستاورد بزرگی به شمار می رود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به میزان اشتغال تعاونی ها افزود: انتظار می رفت تعاونی ها 50 هزار اشتغال ایجاد کنند اما چون همه تعاونی ها فعال نشدند تنها 30 هزار شغل ایجاد شده و اگر از همه ظرفیت های تعاونی ها استفاده شود اشتغالزایی خوبی در این زمینه شاهد خواهیم بود.

وی در خصوص توجه تعاونی ها به حوزه استارت اپ و اشتغالزایی برای جوانان عنوان کرد: درهای حوزه تعاون به فعالیت های استارت آپی و نوبنیان باز است و حمایت های جدی از جوانانی که در این عرصه ها فعال هستند داریم که خوشبختانه نمونه های آن نیز اکنون در حال فعالیت است.

به گزارش ایلنا، در این نشست از تعاونی های برتر حوزه تعاون استان یزد تجلیل شد.

یزد تعاونی دانش بنیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر