کد خبر: 806566 A

مرتضوی فرد به ایلنا خبرداد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری از کشف جسد گردشگر اصفهانی پس از گذشت ۱۰ روز در شهرستان کیار خبرداد.

سید احمد مرتضوی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن تایید این خبر گفت: پس از گذشت ۱۰ روز جسد گردشگر اصفهانی در زیر سنگ‌های دره تنگ زندان توسط نیروهای امدادی از آب خارج شد.

وی افزود: 10 روز پیش تیم‌ 13 نفره گردشگر متشکل از استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان در دره تنگ زندان از توابع شهرستان کیار مفقود شدند و نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری جان 12 نفر را نجات دادند و یکی از این گردشگران به‌علت سقوط از دره جان خود را از دست داد.

مرتضوی فرد عنوان کرد: به‌ دلیل ارتفاع 2000 متری و صعب‌العبور بودن منطقه امکان دسترسی به جسد گردشگر فوت شده وجود نداشت و به همین دلیل عملیات آزادسازی جسد این فرد بسیار طولانی شد.

وی اضافه کرد: دو تیم عملیاتی پنج نفره از ابتدای مفقود شدن این افراد در حال تلاش برای خارج کردن جسد گردشگر اصفهانی از دره تنگ زندان بودند، که سرانجام با تلاش نیروهای امدادی جسد این گردشگر از آب بیرون کشیده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری گفت: 14 امدادگر دره‌نورد و کوهنورد در منطقه حضور دارند و به‌علت سخت گذر بودن منطقه پروژه بالا آوردن جسد از دره چند روز به طول می‌انجامد. تاکنون امدادگران موفق شدند جسد این گردشگر اصفهانی را تا ارتفاع 800 متری بالا بکشند تا پس از انتقال جسد به قله از طریق بالگرد آن را به مرکز استان منتقل کنند.

استان چهارمحال و بختیاری جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری زندان فوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر