کد خبر: 806495 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس پلیس راه استان هرمزگان از کاهش 10 درصدی جان باختگان جاده ای در 5 ماهه نخست امسال خبرداد.

سرهنگ علی اسفندانی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: بر اساس رصد آماری صورت گرفته و برابر آمار پزشکی قانونی استان ، آمارجان باختگان تصادفات در 5 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، 14نفرمعادل 10 درصد کاهش داشته است.

وی افزود : تجزیه وتحلیل تصادفات ، تغییرتاکتیک متناسب چالش ها و تهدیدات جاده ای، برخورد با تخلفات حادثه ساز و توقیف وسایل نقلیه دارای رفتار پرخطر و مرتکب دو تخلف حادثه ساز بصورت همزمان را از عمده دلایل کاهش تصادفات عنوان کرد.

این مسئول انتظامی با اعلام خبر ایمن سازی مدارس حاشیه راه باهمکاری سازمان راهداری و آموزش و پرورش باتوجه به نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس، اظهار داشت : استفاده از وانت و وسایل نقلیه غیرمجاز برای جابجایی و سرویس دانش آموزان ممنوع بوده و می بایست با در اولویت قراردادن ایمنی دانش‌آموزان ، از وسایل نقلیه مجاز و ایمن برای سرویس دانش آموزان استفاده شود.

رئیس پلیس راه هرمزگان ضمن قدردانی از رانندگان قانونمدار، به عموم رانندگان توصیه کرد با رعایت سرعت مجاز، پرهیز از رانندگی درحالت خستگی و خواب آلودگی ، مراقبت از سرنشینان و پرهیز از هرگونه شتابزدگی در رانندگی در حفظ جان خود و سرنشینان جدیت لازم داشته باشند.

پلیس راه استان جاده دانش آموزان رئیس پلیس راه هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر