کد خبر: 806485 A

با هدف بررسی میزان آمادگی آتش‌نشانان؛

مانور واکنش در شرایط اضطراری در انبار نفت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه با حضور آتش نشانان و مسئولان ایمنی مناطق خراسان جنوبی، خراسان شمالی، مشهد و سبزوار به عنوان مناطق معین تربت حیدریه اجراشد.

جواد بلندی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در تربت حیدریه گفت: این مانور به منظور بررسی نقاط قوت، ضعف و میزان آمادگی آتش‌نشانان منطقه و مناطق همجوار و همچنین نیروهای امدادی ادارات عضو مدیریت بحران شهرستان در مواجهه با بحران با سناریوی مشخص در سه مرحله اجرا شد. 

مدیر منطقه تربت حیدریه، اطفاء حریق فرضی روی نفتکش در حال بارگیری در سکوی‌ بنزین ، اطفاء حریق فرضی روی مخازن ۲۰ میلیونی حاوی فرآورده نفتی وخنک سازی مخازن اطراف به منظور جلوگیری از سرایت حریق به سایر مخازن و همچنین اطفاء حریف واقعی در یارد آتش را از مراحل‌اجرا شده این مانور برشمرد. 

وی تصریح کرد: نیروهای امدادی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تربت‌حیدریه شامل سازمان آتش‌نشانی شهری، اورژانس، ‌اتفاقات برق، شرکت خطوط لوله و مخابرات، نیروی بسیج مردمی‌، پلیس راهور و نیروی انتظامی، همچنین نیروهای مناطق معین شرکت ملی پخش از مناطق خراسان شمالی، خراسان جنوبی، مشهد مقدس و سبزوار با تجهیزات لازم شرکت داشتند.  

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه تربت حیدریه در این زمینه اظهار داشت: به منظور حفظ آمادگی کارکنان در برابر حوادث احتمالی و کسب مهارت لازم در مبارزه با حریق و آزمایش تجهیزات اطفاءحریق، هر ساله مانور واکنش در شرایط اضطراری در سطح منطقه به اجرا در می آید.  

وی از اتمام پروژه رینگ آتش نشانی منطقه در هفته دولت خبر داد و افزود: با توجه به بهینه‌سازی رینگ آب آتش‌نشانی که با تقویت خط ورینگ کردن لوله آب آتش نشانی در قسمتی از انبار صورت پذیرفت در این مانور شاهد افزایش توان اطفاء حریق مخازن نسبت به سالهای گذشته بودیم.  

وی ضمن ابراز رضایت از اجرای مانور با اهدای لوح به مدیران و مقامات محلی از حضور و همراهی آتش‌نشانان و نیروهای امدادی‌ سازمانهای عضورشورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و مناطق همجوار که با حضور موثر در در این رزمایش ایفای نقش داشتند قدردانی کرد. 

مسؤلین ایمنی و HSE مناطق معین نیز ضمن ابراز رضایت و اشاره به نقاط قوت بسیار خوب مانور، پیشنهاداتی به منظور برگزاری بهتر مانور در سالهای آتی ارائه کردند و در پایان جلسه جمع بندی به منظور بررسی نقاط قوت و ضعف مراحل انجام شده مانور برگزار شد. 

خراسان جنوبی خراسان شمالی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مشهد نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر