کد خبر: 806465 A

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا مطرح کرد:

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا، کشورهای آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ایران را به لحاظ سطح دانش هیپنوتیزم در زمره برترین کشورهای جهان معرفی و بیان کرد: ایران از جایگاه بالایی در حوزه درمان با استفاده از هیپنوتیزم در دنیا برخوردار است.

​به گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی فتحی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در محل ساختمان جدید بیمارستان امام رضا(ع) اظهار داشت: بزرگترین رویداد هیپنوتیزم آسیا از ۲۳ تا ۲۶ مهر ماه ۹۸ در مجمتع برج سپید مشهد در ۶ محور تخصصی و با حضور نمایندگان ۲۴ کشور از ۵ قاره جهان به مدت ۴ روز برگزار می‌شود که در این رویداد نمایندگانی از کشورهای چین، ژاپن، اندونزی، افغانستان، پاکستان، ارمتستان، گرجستان، آلمان، انگلیس، ترکیه، سوئیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، آفریقای جنوبی، مکزیک، اروگوئه و دیگر کشورهای جهان حضور دارند.

وی افزود: در این کنگره ۶۰ سخنرانی علمی و ۳۲ کارگاه تخصصی برگزار می‌شود و گروه‌های مخاطب آن شامل پزشکان، دندانپزشکان، ماماها، پرستاران، روانشناسان و غیره هستند و نزدیک به هزار شرکت‌کننده داریم که ۱۴۰ نفر از آن‌ها خارجی هستند و از این تعداد نیز ۸۰ نفر سخنرانی علمی و کارگاهی می‌کنند؛ ۹ سخنران داخلی در قالب سخنرانی و کارگاه داریم.

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا با بیان اینکه روسای انجمن هیپنوتیزم جهان و کشورهای شاخص دنیا در این رویداد علمی و پزشکی حضور دارند، خاطرنشان کرد: این کنگره به دنبال فعالیت‌هایی که از سال ۹۱ آغاز کرده مشهد را به عنوان قطب هیپنوتیزم آسیا معرفی کرده و تاکنون ۵ کنگره آن در این شهر برگزار شده و امسال ششمین کنگره برگزار می‌شود و در این رویداد مشهد به مدت ۳ سال به عنوان مسئول قطب هیپنوتیزم آسیا معرفی می‌شود.

فتحی تصریح کرد: برخی مواردی که در بحث هیپنوتیزم بیان می‌شود همچون خواب طولانی برای کسی که این کار را انجام می‌دهد تایید علمی و پزشکی ندارد و به مردم هم می‌گوییم اینگونه موارد را باور نکنند، زیرا صحت ندارد.

وی تاکید کرد: بسیاری از درمان‌ها همچون ترس از حیوانات، حشرات، اعمال جراحی، درمان‌های دندان، طب زنان و زایمان و غیره بوده است.همچنین افزود هیپنوتیزم پدیده کاملا طبیعی مغز است.

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا با تاکید بر اینکه مشهد قطب طب هیپنوتیزم زنان و زایمان بوده و با این روش ۲۵۰ زایمان طبیعی انجام شده و عوارض سزارین جلوگیری به‌عمل آمده است، بیان کرد: در مشهد بسیاری از اعمال جراحی‌ را داریم که با بی‌حسی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود و می‌توانیم برخی از این اعمال با هیپنوتیزم انجام دهیم و از عوارض دارویی این اعمال جلوگیری کنیم.

فتحی گفت: انجمن هیپنوتیزم ایران در ۵ سال اخیر بالغ بر ۷ هزار نفر را آموزش داده و کشور ما قطب نخست آسیا و پنجم جهان هستیم و در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیپنوتیزم در ۷ رشته تخصصی فعال شده و دانشگاه علوم پزشکی مشهد نخستین دانشگاه کشور بوده که این دروس را در کلاس‌های درس خود دارد.

آلمان ایتالیا ایران درمان فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر