کد خبر: 806458 A

معاون صنایع کوچک کشور مطرح کرد؛

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گفت: سیاست های دولت باعث شده رقابت پذیری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط افزایش یابند، این مهم از اساسی‌ترین برنامه های فعلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، اصغر مصاحب در حاشیه بازدید از سه واحد صنعتی در شهرک صنعتی توس، اظهار کرد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ظرفیت های فراوانی برای ایجاد تولید و اشتغال دارند و این ظرفیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باعث رشد کارآفرینی و توسعه فضای کسب و کار شده است.

وی افزود: کلیدی ترین کار واحدهای صنعتی رفع نیاز داخل و در کنار آن صادرات محصولات بوده که واحدهای صنعتی با جدیت و نیز با حمایت های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران که بسیار تأثیرگذار بوده در این مسیر حرکت می کنند.

مصاحب با اشاره به صادرات محصولات واحدهای صنعتی کوچک، ادامه داد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه بالغ بر یک هزار واحد صنعتی، یک میلیارد و 30 میلیون یورو صادرات به کشورهای هدف صادراتی داشته اند.

وی بیان کرد: استان خراسان رضوی جزو استان های پیشرو در شاخص های واحدهای صنعتی کوچک مانند بهره وری بالا، رقابت پذیری و ارزش افزوده بالا بوده که این شاخص ها در حوزه تولید بسیار مطلوب است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، خاطر نشان کرد: امروز بسیاری از واحدهای صنعتی کوچک نیاز صنایع بزرگ و تولید داخل را حل کرده و پیاده سازی نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران Ispx مصداق بارز این اقدام است.

وی در پایان گفت: واحدهای صنعتی کوچک کشور فعالیت های خود را محدود نکرده اند و هر جا که ظرفیت برای افزایش تولید و اشتغال باشد ورود پیدا کرده و از تمام ظرفیت ها به خوبی استفاده می کنند.

ایران دولت صنایع کوچک سیاست رقابت پذیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر