کد خبر: 806434 A

نماینده مردم نجف آباد در مجلس مطرح کرد:

ساخت مجتمع آموزشی فرهنگی برکت شهید حججی در نجف آباد باعث نجات منطقه از معضل کمبود فضاهای آموزشی شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، نماینده‌ مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: شهرهای نجف‌آباد، تیران و کرون به علت مهاجرپذیر بودن، همیشه با کمبود فضاهای آموزشی روبه‌رو هستند، که فعالیت‌های بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در زمینه‌ی ساخت چند مدرسه و به‌خصوص مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهید حججی، این معضل را تا حدود زیادی مرتفع کرده است.

ابوالفضل ابوترابی با تأکید بر این‌که فعالیت‌های بنیاد برکت، مایه‌ی برکت در کل کشور است، ادامه داد: ساخت مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهید حججی به مساحت تقریبی 8500 مترمربع و ظرفیت پذیرش بیش از 1000 دانش‌آموز، آن‌هم در مدت زمان 8 ماه، یک اقدام بی‌نظیر و کم‌سابقه و نوعی رکوردشکنی بود که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت به سرانجام رساند.

نماینده‌ نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر سال گذشته‌ی دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود تصریح کرد: با ساخت مدارسی که قرار شده به نام شهدای مدافع حرم و تیپ فاطمیون احداث شود، مشکل کمبود فضای آموزشی به عنوان معضل اول منطقه، به‌طور کامل رفع خواهد شد.

e10bdd5c-3da6-46e9-8253-114579f2d77e

وی بیکاری را از جمله دیگر کاستی‌های حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود ذکر کرد و گفت: آمارهای رسمی از نرخ بیکاری 13 درصدی در منطقه حکایت دارد اما رقم واقعی نزدیک به 25 درصد است. مهاجرپذیر بودن نجف‌آباد، تیران و کرون باعث بالا بودن نرخ بیکاری در این شهرها شده است. از سوی دیگر، بسیاری از واحدهای بزرگ و کوچک صنعتی در این مناطق به مشکل برخورده و به حالت نیمه‌تعطیل درآمده است.

نماینده‌ی نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس اظهار امیدواری کرد که با احیای این واحدهای صنعتی نیمه‌تعطیل و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت، شاهد رونق اقتصادی حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود باشد.

ابوترابی در این رابطه توضیح داد: با بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای ایجاد مشاغل خرد و خانگی به‌خصوص در زمینه‌ی زنبورداری به توافق رسیده‌ایم که فرآیند کار به زودی آغاز خواهد شد. هم‌چنین درخواست شده است بنیاد برکت در خصوص راه‌اندازی بازارچه‌هایی برای فروش محصولات این مشاغل، همکاری و مشارکت کند.

اشتغال اصفهان بیکاری حضرت امام نجف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر