کد خبر: 806304 A

سیدالحسینی به ایلنا خبر داد:

شهردار تایباد گفت: تابستان امسال 210 نفر در گروه‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در کلاسهای آموزشی طرح اوقات فراغت فرهنگسرای مولانا در این شهر ثبت نام کردند و از آن بهره مند شدند.

ایوب سیدالحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: مهمترین رشته های آموزشی در این مرکز شامل طراحی، زبان انگلیسی، خطاطی و خوشنویسی، خیاطی، شیرینی پزی، نمد دوزی و بافتنی است.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی و ورزشی در این مرکز افزود: بازی های بومی و محلی، تهیه کاردستی، برگزاری کلاسهای مشاوره و بهداشت خانواده در راستای جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی از دیگر برنامه هایی است که به شهروندان در طرح اوقات فراغت ارائه شده است.

سیدالحسینی مطرح کرد: اغلب کلاس های مقدماتی در این محل بصورت رایگان برگزار شده و کلاس های در سطح بالاتر با پرداخت شهریه ای بسیار کم برگزار شده است.

وی شور و نشاط اجتماعی را باعث پویایی جامعه و عامل رشد و توسعه عمران و آبادانی اعلام و مطرح کرد: شهرداری تایباد حجم زیادی از اقدامات فرهنگی، هنری و ورزشی شهر را همواره متقبل شده و مساعدت های انجام شده در این حوزه از اعتبار سالانه ادارات متولی فرهنگ و هنر و یا ورزش و جوانان بیشتر است.

وی ارتقای کتابخانه فرهنگسرای مولانا را از اقدامات ارزنده فرهنگی در این شهرستان طی چند سال اخیر عنوان کرد و گفت: با همراهی و همکاری شورای شهر و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، کتابخانه مشارکتی فرهنگسرا به دلیل فعالیت و عملکرد مثبت به کتابخانه عمومی ارتقا یافته و بمدت ۲۰ سال کلیه امور آن با بهترین امکانات و تحهیزات در طبقه فوقانی این مرکز به نهاد کتابخانه های کشور واگذار گردید که گامی موثر در راستای فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی بین خانواده ها به ویژه قشر نوجوان و جوان است.

بازی خوشنویسی کتابخانه های عمومی نوجوانان طرح اوقات فراغت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر