کد خبر: 806295 A

با حضور معاون صنایع کوچک کشور؛

با حضور معاون صنایع کوچک کشور، تفاهم نامه همکاری میان شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی و دانشگاه فردوسی با محوریت تولید و حمایت از ایده های نو و تأسیس شرکت های دانش بنیان امضاء شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، اصغر مصاحب در مراسم امضای تفاهم نامه که باحضور مدیرعامل شرکت ساپکو، مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان و رئیس دانشگاه فردوسی برگزارشد،گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران رویکرد اقتصاد مقاومتی دارد و ظرفیت های مختلف تولیدی و کارآفرینی را برای صنعتگران و سرمایه گذاران صنعتی ایجاد کرده است.

وی افزود: سازمان صنایع کوچک برای واحدهای صنعتی در حوزه صنایع کوچک برنامه ویژه ای دارد مانند عارضه یابی صنعتی، پیاده سازی پروژه های بهبود و ارائه مشاوره توسط نخبگان صنعتی و دانشگاهی است تا واحدهای صنعتی از تمام ظرفیت های کشور و ظرفیت خاص مناطق به خصوص برای مناطق روستایی بهترین بهره گیری را داشته باشد.

مصاحب با اشاره به امضای تفاهم نامه در این نشست آن را مثبت برشمرد و ادامه داد: همکاری های مطلوب شرکت استانی با دانشگاه فردوسی در جریان است که با امضای این تفاهم نامه، همکارها عمیق تر خواهد شد و یک هم افزایی مطلوبی ایجاد می شود که عامل های اصلی که واحدهای صنعتی، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه هستند تاثیر گذاری آن را خواهند دید.

وی عنوان کرد: وظیفه خود می دانیم تا با تعامل بیشتر با مجموعه های دانشگاهی و دانش محور زمینه رشد و ارتقاء صنعتگران را فراهم کنیم و  برای کمک به مدیریت و حل مسائل صاحبان صنایع گام برداریم.

معاون صنایع کوچک کشور، افزود: اهداف این تفاهم نامه در جهت برقراری ارتباط منظم و سازمان یافته و بهره گیری از توانمندی های علمی، تحقیقاتی، پژوهشی، مشاوره ای و فناوری با محوریت تولید است. 

وی خاطرنشان کرد: مدت اعتبار این تفاهم نامه از زمان شروع همکاری مشترک سه سال سال بوده که مقرر شده بر اساس اعلام نیاز، ارائه خدمات مشاوره علمی و تخصصی در حوزه های مختلف موضوع تفاهم نامه، شناسایی و بکارگیری ظرفیت پژوهشی و تشکیل کار گروه ها و شبکه های پژوهشی مرتبط با موضوعات دیگر تفاهم نامه در حوزه تولید انجام شود.

استان خراسان رضوی رشد صنایع کوچک مشهد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر