کد خبر: 806069 A

فرماندار کرج:

فرماندار شهرستان کرج نسبت به جولان سگ‌های بلاصاحب در کلانشهر کرج انتقاد کرد و گفت: باید پناهگاه نگهداری سگ‌ها در شهر کرج تکمیل و توسعه یابد.

به گزارش ایلنا، غفور قاسم پور در جلسه ساماندهی سگ‌های بلاصاحب که در فرمانداری کرج برگزار شد، با انتقاد نسبت به افزایش جمعیت سگ‌ها در سطح شهر اظهار داشت: جولان سگ های بلاصاحب در کلانشهر کرج بیداد می‌کند و این روزها شاهد مهاجرت سگ هایی از شهرهای همجوار کرج نیز هستیم به نحوی که بخشی از چهره نازیبای شهری نیز شده اند.

قاسم‌پور با اشاره به دغدغه موجود در این زمینه افزود: چندسال گذشته با این روند شاهد رشد جمعیت سگ‌ها در کرج نبودیم که این امر ناشی از عدم پیش بینی اقدامات پیشگیرانه در این زمینه بوده است. تا پیش از این متکدیان چهره کلانشهر کرج را زشت کرده بودند و امروز نیز سگ های بلاصاحب به این روند دامن می زنند.

وی با بیان اینکه مردم نباید برای ترددهای شبانه در سطح شهر از وجود سگ‌های بلاصاحب در خطر باشند، گفت: این روند آرامش صوتی و بصری شهروندان را تحت شعاع قرار داده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان کرج، کمک حامیان حیوانات را نیز یکی از راهکارها برای ساماندهی این جمعیت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در استان وفاق و همدلی خوبی بین مسولان وجود دارد و باید از این ظرفیت نیز بهره مند شد.

فرماندار شهرستان کرج با تأکید بر ضرورت ورود جدی دامپزشکی و سایر دستگاه های مسئول در شهرستان در این زمینه افزود: همه در شهرستان ید واحده هستند تا مشکلات را حل کنند و با ایجاد توازن و کنترل در این زمینه با بهره گیری از تجارب و اقدامات سایر کلانشهرها به جایگاه مطلوب تر دست یابند.

وی افزود: جلسات ساماندهی سگ های بلاصاحب بصورت مرتب تشکیل شود و دستورالعمل های لازم نیز اجرایی گردد.

فرماندار کرج گفت: توسعه پناهگاه  سگ های بلاصاحب از اولویت هایی است که باید در دستور کار شهرداری ها قرار گیرد.

در این جلسه سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گزارشی از روند اقدامات انجام شده در ساماندهی سگ های بلاصاحب ارائه داد.

فرماندار کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر