کد خبر: 805934 A

رئیس شورای شهر بندرعباس :

رئیس جدید شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به نقش اتحاد در موفقیت شورا گفت: شورای مقتدر یک شورای متحد است و مهمترین کار شورا نظارت بر شهرداری و پیمانکاران است.

به گزارش ایلنا، فاطمه جراره کمیسیون معاملات را جدی ترین و مهم‌ترین کمیسیون شهرداری دانست و گفت: تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد که ترک تشریفات بی‌دلیل و یا برگزاری مناقصه‌های تشریفاتی به هیچ وجه در شهرداری اتفاق نیفتد.

وی شفافیت در عملکرد شورا و شهرداری را حق مردم دانست و گفت: شفافیت شعار و مرام هیات رئیسه جدید شورا خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: نمی‌شود در شهرداری شعار شفافیت داد، ولی حتی اعضای شورا از آنچه که درون شهرداری و معاملات اتفاق می افتد مطلع نباشند.

جراره همچنین افزود: طبیعی است که در مراحل کسب رای در انتخابات هیات رئیسه، چالش‌ها و احیاناً تنش‌هایی پیش بیاید اما نباید فراموش کنیم که همه ما منتخب مردم هستیم تا بتوانیم به نمایندگی از آنها بر عملکرد شهرداری و پیمانکاران نظارت داشته باشیم.

وی تصریح کرد: نباید بگذاریم دلخوری‌های احتمالی، در شورای شهر باقی بماند.

وی ضمن اشاره به بزرگی حجم عملیات عمرانی و اجرایی در شهرداری بیان کرد: حجم کار شهرداری بسیار بزرگ است. نظارت بر بودجه ۸۴۰ میلیارد تومانی، یک کارِ گروهی ۱۱ نفره را می طلبد و ما باید همگی در شورای شهر، خود را متعهد به رأیی که از مردم گرفته ایم بدانیم.

جراره با بیان نقش و اهمیت کمیسیون‌ها در عملکرد شورای اسلامی شهر گفت: کمیسیون‌ها، بازوهای شورا و هیات رئیسه هستند. تمام تلاش خود را خواهیم نمود که فارغ از جنجال‌ها و احیاناً خط‌کشی‌های سیاسی و جناحی، نظارت حرفه‌ای بر عملکرد پیمانکاران و شهرداری داشته باشیم.

وی افزود:متاسفانه در بعضی از پروژه‌های عمرانیِ زیربنایی، شاهد توقف کار هستیم؛ از جمله پل‌های روگذر که نقش مهمی در کاهش ترافیک دارند. همچنین در موضوع حقوق و دستمزد و بیمه کارگران برخی شرکت‌های پیمانکاری متاسفانه تأخیر‌های نامناسبی به وجود آمده است.

وی با اشاره به نقش و اهمیت فرهنگ‌سازی برای داشتن شهری بهتر گفت: ما هر میزان که در کار فرهنگی  و فرهنگ‌سازی، بهتر و موفق تر عمل نماییم، به همان میزان بلکه به مراتب بیشتر از آن میزان وقت و هزینه صرف شده در فرهنگ‌سازی، در سایر ماموریت های شهرداری، اعم از خدماتی و عمرانی و افزایش روحیه و رفاه شهروندان پیش‌تر خواهیم افتاد.

وی در پایان افزود: مردم بسیار هوشمند هستند و به دقت ما را زیر نظر دارند امیدوارم بتوانیم نماینده‌های خوبی برای آنها باشیم.

ترافیک شورای اسلامی شهر شورای شهر شهرداری مناقصه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر