کد خبر: 805930 A

سرپرست معاونت سیاسی استانداری هرمزگان:

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم جمع‎آوری و ثبت اسناد دفاع مقدس در استان تاکید و گفت: جمع آوری این اسناد در هرمزگان و انتقال آن به نسل جدید می‌تواند الگوی موفق آن سال ها را به خوبی به جامعه معرفی کند.

به گزارش ایلنا، عباس میرزاد در جلسه معرفی دبیر شورای راهبردی نقش و عملکرد دولت در دوران دفاع مقدس در استان، افزود: دفاع مقدس برگی زرین از تاریخ پرافتخار استان هرمزگان است و جلوگیری از کمرنگ شدن شدن این ارزش‎ها و استفاده از آن به عنوان الگوی اجتماعی مسئله‎ای است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: بحث مستندسازی دفاع مقدس امر مهم و ارزشمندی است و در استان هرمزگان با جدیت و انگیزه در حال تعقیب است و امیدواریم تا زمان برگزاری کنگره ملی شهدای استان از این اسناد رونمایی شود.

میرزاد خاطر نشان کرد: امیدواریم با ثبت و جمع آوری اسناد دوران دفاع مقدس به رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس استان هرمزگان ادای دین داشته باشیم.

وی اظهار کرد: جمع آوری اسناد دوران جنگ تحمیلی در استان هرمزگان برای محققین و پژوهشگران حوزه دفاع مقدس اهمیت زیادی خواهد داشت و قابل استفاده است.

وی با اشاره به زحماتی که در طول دوران دفاع مقدس تمام دستگاهها دولتی و غیردولتی و مردم هرمزگان به منظور دفاع از این مرز وبوم متحمل شده اند گفت: جمع آوری وثبت اسناد مربوط به این دوران به عنوان گنجینه ای عظیم از رشادت ها و فداکاریها می تواند در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت موثر و مسیر روشنی پیش روی جوانان و آیندگان ترسیم کند.

 گفتنی است؛ در پایان این جلسه با حضور میرزاد سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، حمزه رادمنش به عنوان دبیر شورای راهبردی نقش و عملکرد دولت در دوران دفاع مقدس در استان هرمزگان معرفی شد.

جامعه جنگ تحمیلی دفاع مقدس دولت هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر